NAJVEČJI ŠPORTNI USPEH JUDOISTKE MAŠE SLAVINEC

Naša občanka, Zasadojčanka MAŠA SLAVINEC je včeraj 6. aprila 2024, tekmovala na Evropskem članskem pokalu v Dubrovniku in osvojila srebrno medaljo in tako nadgradila lansko bronasto, ki je bila njena prva na mednarodnih članskih tekmovanjih. Njena osvojena srebrna medalja je največji uspeh pri ženskah za  Prlekijo. Nad njo je skrbno bedel, jo podpiral in motiviral trener Patrik Vojsk.

Maša je nastopila v kategoriji do 52 kg. Po zmagi v četrtfinalu, proti Britanki Bobrowski se je  uvrstila v polfinale kategorije do 52 kilogramov, kjer je z ipponom premagala Nemko Stakhov.

V izredni finalni borbi z Izraelko si je v Maša v rednem delu priborila wazari, prav tako pa njena nasprotnica. V podaljšku pa je Maša suvereno stisnila roko Izraelki in priznala njeno zmago.

Kljub temu, da ji je do zlata zmanjkalo čisto malo, veselje ob tako velikem uspehu ni nič manjše. Čestitke!

Predvidoma se bo Maša še v tem mesecu in v začetku maja  udeležila dveh tekem evropskega mladinskega pokala, in sicer v Lignanu (Italija) in Rijeki (Hrvaška).