Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.02.2018

oblačno
Ponoči se bodo začele pojavljati rahle padavine, ki se bodo proti jutru nekoliko okrepile. Meja sneženja bo sprva na okoli 500 m nad morjem, proti jutru pa se bo spuščala. Tu in tam v notranjosti prehodno ni izključen pojav poledice.
1°C | 5°C
ponedeljek, 19.02.2018
-3°C | 3°C
torek, 20.02.2018
-1°C | 1°C
sreda, 21.02.2018
0°C | 1°C
četrtek, 22.02.2018
-2°C | 1°C
Opozorila
Sobota, 17.2.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Gasilci in zaščita

3. mesto ekipe prve pomoči KORK Stara Nova ......


SOSED SOSEDU, GASILCI IN ZAŠČITA

| |
10.06.2017      17:45
A A

3. mesto ekipe prve pomoči KORK Stara Nova vas


Pod okriljem Območnega združenja Rdečega križa Ljutomer je bila letos ustanovljena četrta ekipa prve pomoči, katera deluje v Krajevni Organizaciji Rdečega križa Stara Nova vas, katere predsednik je Boris Zamuda. Da je prišlo do te ustanovitve gre velika zahvala občini Križevci.


Deli:

V soboto 10 .6. 2017 so se na Bogatajevih dnevih v Murski Soboti udeležili  regijskega preverjanja usposobljenosti ekip prve pomoči Civilne zaščite in Rdečega križa Pomurske regije in zasedli 3 mesto. Tematika letošnjega regijskega preverjanja usposobljenosti je bilo preverjanje delovanja in usposobljenosti ekip prve pomoči Civilne zaščite in Rdečega križa v nudenju prve pomoči ob naravnih in drugih nesrečah, ki lahko po oceni ogroženosti prizadenejo območje regije in širše države.

Regijsko preverjanje je bilo izvedeno v širšem delu centra Murske Sobote z namenom približati prvo pomoč javnosti ter obiskovalcem prikazati delo in poslanstvo ekip prve pomoči, članom ekip pa omogočiti preizkus znanja v reševalnih aktivnostih kot bi dejansko potekale ob množični nesreči. Potekalo je na lokacijah štirih delovnih mest oskrbeti so morali 16 poškodovancev in pokazati spretnost v nameščanju in prenosu nosil, ter uporabo UKV postaje. Na deloviščih so bile točke neurje, zabava mladine v parku ob jezeru, strela VDC in prometna nesreča. Na preverjanju je sodelovalo dvanajst ekip. Vsaka ekipa šteje 6 članov. Na delovnem mestu, ki prikazuje situacijo določene nesreče morajo člani ekipe v času 10 minut oskrbeti in nuditi prvo pomoč vsem udeležencem. Odlična ekipa maskerjev poskrbi da so situacije nesreč zelo nazorne in realistične.  

Člani ekipe so:  Zamuda Boris, Zamuda Janja, Bohanec Srečko, Lesničar Danijel, Slavič Andreja, Šteiner Monika, Žnidarič Martin, Ščavničar Sonja in Jerica Smodej Bohanec.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Križevci!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!