Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 26.05.2018

pretežno jasno
Popoldne bo na Primorskem pretežno jasno, drugod delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Predvsem v hribovitem svetu bo nastala kakšna nevihta. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 27, na Primorskem do 29 °C.
12°C | 25°C
nedelja, 27.05.2018
12°C | 27°C
ponedeljek, 28.05.2018
15°C | 28°C
torek, 29.05.2018
16°C | 29°C
sreda, 30.05.2018
14°C | 27°C
Opozorila
Sobota, 26.5.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
25°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Gasilci in zaščita

3. mesto ekipe prve pomoči KORK Stara Nova ......


SOSED SOSEDU, GASILCI IN ZAŠČITA

| |
10.06.2017      17:45
A A

3. mesto ekipe prve pomoči KORK Stara Nova vas


Pod okriljem Območnega združenja Rdečega križa Ljutomer je bila letos ustanovljena četrta ekipa prve pomoči, katera deluje v Krajevni Organizaciji Rdečega križa Stara Nova vas, katere predsednik je Boris Zamuda. Da je prišlo do te ustanovitve gre velika zahvala občini Križevci.


Deli:

V soboto 10 .6. 2017 so se na Bogatajevih dnevih v Murski Soboti udeležili  regijskega preverjanja usposobljenosti ekip prve pomoči Civilne zaščite in Rdečega križa Pomurske regije in zasedli 3 mesto. Tematika letošnjega regijskega preverjanja usposobljenosti je bilo preverjanje delovanja in usposobljenosti ekip prve pomoči Civilne zaščite in Rdečega križa v nudenju prve pomoči ob naravnih in drugih nesrečah, ki lahko po oceni ogroženosti prizadenejo območje regije in širše države.

Regijsko preverjanje je bilo izvedeno v širšem delu centra Murske Sobote z namenom približati prvo pomoč javnosti ter obiskovalcem prikazati delo in poslanstvo ekip prve pomoči, članom ekip pa omogočiti preizkus znanja v reševalnih aktivnostih kot bi dejansko potekale ob množični nesreči. Potekalo je na lokacijah štirih delovnih mest oskrbeti so morali 16 poškodovancev in pokazati spretnost v nameščanju in prenosu nosil, ter uporabo UKV postaje. Na deloviščih so bile točke neurje, zabava mladine v parku ob jezeru, strela VDC in prometna nesreča. Na preverjanju je sodelovalo dvanajst ekip. Vsaka ekipa šteje 6 članov. Na delovnem mestu, ki prikazuje situacijo določene nesreče morajo člani ekipe v času 10 minut oskrbeti in nuditi prvo pomoč vsem udeležencem. Odlična ekipa maskerjev poskrbi da so situacije nesreč zelo nazorne in realistične.  

Člani ekipe so:  Zamuda Boris, Zamuda Janja, Bohanec Srečko, Lesničar Danijel, Slavič Andreja, Šteiner Monika, Žnidarič Martin, Ščavničar Sonja in Jerica Smodej Bohanec.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Križevci!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!