Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Danes bo deloma sončno s popoldansko spremenljivo oblačnostjo. Sredi dneva in popoldne bodo nastale krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
17°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 28°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 30°C
torek, 27.06.2017
15°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
17°C | 33°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 9h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
17°C
33°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

VELIKONOČNA RAZSTAVA - TORBICE IN CEKARJI ZA ......


LOKALNE SKUPNOSTI, DRUŠTVA, UMETNOST

| |
09.04.2017      15:54
A A

VELIKONOČNA RAZSTAVA - TORBICE IN CEKARJI ZA VSE PRILOŽNOSTIDeli:

Letošnja ponedeljkova druženja v okviru delovanja Društva kmetic Križevci – Veržej, so potekala na temo Torbice in cekarji za vse priložnosti. Članice so se v sodelovanju z Ljudsko univerzo Murska Sobota, vključile v študijski krožek pod strokovnim vodstvom Andragoškega centra Slovenije, ki je sofinanciran s strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport.

V sklopu študijskega krožka so članice z mentorico Matejo Rajh, izdelovale cekarje in torbice iz različnih materialov in z različnimi tehnikami. Nastali so zanimivi in uporabni izdelki. Na srečanjih so udeleženke izdelovale tudi voščilnice, od katerih je vsaka zase unikatna. V izdelke je bilo vloženega veliko truda in časa.

Šestnajst udeleženk je na cvetno nedeljo s strani direktorja Ljudske univerze Murska Sobota Dejana Dravca, prejelo priznanja za sodelovanje v študijskem krožku. Povedal je, da ga veseli, da so s študijskimi krožki prodrli na desno stran reke Mure, saj so članice Društva kmetic Križevci – Veržej prve, ki so se odločile za sodelovanje z njimi. Prav tako je v nadaljevanju povedal, da si želi, da se to sodelovanje nadaljuje in da bi dejavnost še nadgradili in se morebiti predstavili tudi širše.

Župan občine Križevci mag. Branko Belec je prav tako pohvalil udeleženke in snovalke razstave, saj s svojim delom dokazujejo, česa vse so sposobne poleg tega, da imajo tudi doma številne obveznosti.

Razstava je  na ogled na cvetno nedeljo do 17:00 in v ponedeljek, 10. aprila do 13:00.

Izbrana dela bodo v izložbi pred sejno sobo občine Križevci na ogled še do prihodnjega meseca.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBČINA KRIŽEVCI? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Številka: D1
Izšla: 01.03.2017

Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.06.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.