Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.07.2018

oblačno
Zvečer in v prvem delu noči se bodo še pojavljale krajevne plohe in nevihte, nekatere bodo lahko močnejše. V drugi polovici noči se bo vreme prehodno umirilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 26°C
torek, 23.07.2018
17°C | 27°C
sreda, 24.07.2018
16°C | 28°C
četrtek, 25.07.2018
17°C | 29°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 16h
Do sredine noči na nedeljo bodo možna krajevna neurja.
17°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

OBELEŽITEV SLOVENSKEGA KULTURNEGA PRAZNIKA V ......


KULTURA

| |
05.02.2017      20:42
A A

OBELEŽITEV SLOVENSKEGA KULTURNEGA PRAZNIKA V KRIŽEVCIH PRI LJUTOMERUDeli:

V nedeljo, 5. februarja 2017 smo obeležili slovenski kulturni praznik v Kulturnem domu v Križevcih pri Ljutomeru. Kulturno društvo Križevci, katerega predsednica je Silva Duh, je pripravilo večer z bogato kulturno noto.

Slavnostna govornika na prireditvi sta bila ravnateljica Osnovne šole Križevci, Vasilija Stolnik in župan Občine Križevci, mag. Branko Belec. Stolnikova je predstavila pomen kulture in izobraževanja. Kot sociologinja kulture je poudarila, da je potrebno sprejemati drugačnost, da ljudje ne smejo imeti predsodkov in da je potrebno znati tudi in predvsem poslušati, ne samo govoriti. Potrebno je predvsem aktivno poslušanje. Med drugim je povedala, da je fizično nasilje na šoli skoraj povsem izkoreninjeno, opaziti pa je še verbalno nasilje, tudi med mlajšimi in na šoli si želijo odpraviti tudi to vrsto nasilja. Zato se strokovno osebje nenehno izobražuje, svoje znanje pa prenaša tudi na otroke in starše. Kultura je pravzaprav proces, ki se dogaja v človeku in odseva človeka.

Župan mag. Branko Belec je govoril o pomenu kulture v občini. Omenil je, da je zadovoljen, da so društva v občini aktivna, da jih občina pri delu  spodbuja in jim namenja proračunska sredstva ter da je v zadnjih nekaj letih opazen ogromen napredek pri aktivnostih društev. Nadalje je poudaril, da je denar pri vsem tem drugotnega pomena, saj je v delovanje kulturnih društev vloženih veliko ur prostovoljnega dela aktivnih članov društev. V zadnjem času sta bili na območju Občine Križevci ustanovljeni dve novi kulturni društvi, Društvo 29a in KUD Muzika. Župan je povedal, da vsakdo ne more biti poet, pisatelj oz. druge vrste umetnik na najvišjem nivoju. Vsak ne more biti Prešeren, Cankar, Slak ali Avsenik, lahko pa si vsak po najboljši moči prizadeva, da je dober in pošten človek, da ni zavisten in da tudi sosedu privošči le najbolje. Kulturo predstavlja tudi raven oblačenja, način govora, kultura pitja.

Glasbeni program sta popestrila vokalistka Sara Koler Urbančič iz Zgornje Ščavnice, na klavirju jo je spremljal Valter Klemenčič iz Radencev.

Lastni opus pesmi je predstavil Branko Pintarič, na violini ga je spremljala Mirjam Lah. V goste sta prišla iz Rogašovcev.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBČINA KRIŽEVCI? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.07.2018
Danes ni dogodkov.
22.07.2018 | Šport
KASAŠKE DIRKE V KRIŽEVCIH

Bodite prvi pri oddaji mnenja.