Logo MojaObčina.si
DANES
4°C
1°C
JUTRI
4°C
0°C

Branje ob Svetovnem dnevu knjige in Noči knjige

V soboto, 23.4. popoldne so se na dvorišču Župnijskega urada zbrali ljubitelji knjig, da bi še posebej počastili Svetovni dan knjige in Noč knjige. Ta dan je bil izbran, saj sta 23.4.1616 umrla dva velikana svetovne književnosti Miguel de Cervantes in William Shakespeare. Predstavili so svoj najljubši žanr in prebrali odlomek iz knjige, ki je nanje naredila vtis in vplivala nanje. Decembra letos bo minilo 100 let od rojstva pesnika Karla Destovnika Kajuha, zato smo spregovorili tudi o njem in prebrali dve njegovi pesmi. Knjige so za mnoge duševna hrana in tudi ta dogodek nas je duhovno napolnil.
Ker istega dne poteka Vseslovensko petje, nam je ga. Matilda Slavič zapela nekaj zimzelenih slovenskih pesmi,

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi