Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.09.2018

jasno
Danes bo povečini sončno, zjutraj bo po nekaterih kotlinah in dolinah megla. Popoldne v hribovitem svetu ni povsem izključena kakšna kratkotrajna ploha ali nevihta. V Vipavski dolini in na Krasu bo prehodno pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 28, na Primorskem do 30 °C.
13°C | 27°C
petek, 19.09.2018
12°C | 27°C
sobota, 21.09.2018
13°C | 28°C
nedelja, 22.09.2018
14°C | 18°C
ponedeljek, 23.09.2018
11°C | 22°C
Opozorila
Četrtek, 20.9.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
27°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

35 LETNICA DELOVANJA KRIŽEVSKIH ROGISTOV


KULTURA

| |
01.09.2017      23:01
A A

35 LETNICA DELOVANJA KRIŽEVSKIH ROGISTOVDeli:
V sklopu prireditev 19. občinskega praznika Občine Križevci, je Kulturno društvo Križevski rogisti praznovalo 35 letnico delovanja.
V petek, 1. septembra so v kulturni dvorani pripravili  koncert s številnimi gosti. Na koncertu so nastopili:
Križevski rogisti, Ptujsko - ormoški rogisti, KUD Prekmurski rogisti, LPZ LD Škale, humorist Marko Kočar, Lovski rogisti ZLD Prlekija, Lovski rogisti iz Gradca, pevke ljudskih pesmi iz Vučje vasi, Božidar Štiberc na harmoniki, Turistično društvo Mala Nedelja s skečem.
Predsednik ZLD Prlekija, Gorazd Kuhar in predsednik komisije za lovsko kulturo pri LZS, Milan Tepej sta članom podelila priznanja za lovsko kulturo tretje stopnje. Priznanja so prejeli Milan Lebar, Andrej Rebernik, Bogomir Heric, Jožef Dunaj, Franc Kosi in Adolf Zupanec.
Zbrane je nagovoril tudi župan Občine Križevci, mag. Branko Belec, ki jim je čestital za izvrstne dosežke, ki so jih dosegli v vseh letih delovanja in jim še vnaprej zaželel uspešno delo. 
Društvo ima precej mladih članov. Priznanja jim je podelil Milan Lebar.
Predstavnika Javnega sklada za kulturne dejavnosti (JSKD, enota Ljutomer), Mira Rebernik Žižek in Ivan Kuhar sta članom podelila Gallusove značke. Srebrno je prejel Andrej Rebernik, zlate značke pa so prejeli Franc Kosi, Maksimiljan Lebar in Adolf Zupanec. Častno Gallusovo značko, za več kot 35 let dela pa sta prejela Jožef Dunaj in Bogomir Heric.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBČINA KRIŽEVCI? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.