Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.08.2018

pretežno jasno
Ponoči bo večinoma jasno. Zjutraj se bo na jugovzhodu rahlo pooblačilo. Najnižje jutranje temperature bodo večinoma od 13 do 16, ob morju okoli 19 °C.
17°C | 31°C
nedelja, 19.08.2018
17°C | 32°C
ponedeljek, 20.08.2018
17°C | 33°C
torek, 21.08.2018
17°C | 33°C
sreda, 22.08.2018
18°C | 34°C
Opozorila
Petek, 17.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
31°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Veliki mednarodni judo turnir Nagaoka 2017


ŠPORT, OSNOVNA ŠOLA, SREDNJA ŠOLA, VISOKO ŠOLSTVO, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
21.11.2017      12:25
A A

Veliki mednarodni judo turnir Nagaoka 2017Deli:

 Minuli vikend se je Judo klub Komenda, pod vodstvom trenerja Boštjana Veinhandla udeležil močnega in dobro obiskanega tekmovanja Nagaoka, ki ga v Hali Tivoli že 54. organizira Judo klub Olimpija. Samo v soboto, 18.11.2017, je na tatamiju nastopilo kar 470 tekmovalcev iz 11 različnih držav. Ta dan so se borili mlajši dečki in deklice U12 in starejši dečki in deklice U14. Rumene barve Komendskega kluba so v kategoriji U12 zastopali judoisti Luka Žagar, Nika Mencigar, Angelina Pajić, Mark Jelnikar, Mark Lukšič in Luka Lukšič, v kategoriji U14 pa Alex Kešpert. 

Luka Žagar je imel v svoji kategoriji največjo konkurenco precej težjih nasprotnikov in je prvo borbo izgubil. Nadaljeval je v repasažu, kjer je do zadnjih 30 sekund vodil z dvema wazarijema, potem pa se mu je tretji met ponesrečil in se ni uspel rešiti iz nasprotnikovega prijema. 
Nika Mencigar je to leto med mlajšimi v svoji kategoriji in bo v prednosti šele naslednje leto. Poleg tega je bila za par dekagramov pretežka in je pristala v težji kategoriji kot po navadi. Angelina je imela po borbi s tekmovalko iz Slovenj gradca Zuossi poškodbo ustnice in nosu, a je kljub temu hrabro nadaljevala z borbami. V borbi za 3. mesto je bila do konca izenačena z nasprotnico, a zaradi bolečin in utrujenosti ni več zdržala in borbo izgubila s hansoku make - izključitvijo.
Zlata kolajna se je ponovno zalesketala okrog vratu Luke Lukšiča, drugi pa je bil Mark Jelnikar, ki je ponovno dobil novo motivacijo. Stopničke so tokrat za las ušle Marku Lukšiču, ki je zmagal 2 borbi potem pa v ključni borbi za 3. mesto padel. Vseeno se je uvrstil na odlično 5. mesto. Alex Kešpert je žal izgubil dve borbi, kljub dobrim nastopom.

V nedeljo, 19.11.2017 je nastopil čas za borbe starejših judoistov. Za nas je nastopila tekmovalka Tina Vavpetič. Borila se je kar v dveh kategorijah in sicer med Mlajšimi članicami, kjer je osvojila odlično 3. mesto ter med članicami, kjer se je povzpela na 2.mesto. Tina, ki trenira komaj dobro leto se je hitro povzpela v sam vrh slovenskega juda. V Judo klubu Komenda imamo sekcijo juda namenjeno tudi odraslim, kjer trenira tudi Tina. Judo vadimo rekreativno, naučimo se raznih uporabnih tehnik samoobrambe, hkrati pa omogočamo tistim, ki želijo tudi tekmovati, da se pod profesionalnim vodstvom trenerjev, v kratkem času lahko borijo in konkurirajo na državni ravni. Hitro lahko napredujejo tudi po pasovih in dosežejo svoj cilj.
Za informacije o treningih juda za odrasle se obrnite na Judo klub Komenda.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO BORILNIH VEŠČIN KOMENDA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!