Tri zlate in tri srebrne za judoiste

V nedeljo, 18. 10. 2020, se je v Novi Gorici odvilo uradno tekmovanje za slovenski judo pokal v starostnih kategorijah mlajših dečkov in deklic U12 ter starejših dečkov in deklic U14.

Judo klub Komenda se je tekmovanja udeležil s šestimi tekmovalci, ki so se vrnili vsak s svojo kolajno. V skupnem seštevku je Judo klub Komenda osvojil 4. mesto.

Prvaki 3. Pokala Gorice so brez izgubljene borbe postali Kamničana Žiga Pahor (U14), Leon Adrović (U12) in Komendčanka Haya Veinhandl Obaid (U14). Vsi so že izkušeni judo borci, ki redno trenirajo že več kot 6 let. Vsekakor so velik potencial slovenskega juda in bomo o njih še večkrat slišali.

Odlično drugo mesto so osvojili Anej Kladnik Volf (U14), Juš Tarle (U12) in Karim Veinahndl (U12). Tudi oni so se odlično borili in premagali nasprotnike vse do finala, kjer pa se žal ni izšlo po načrtih.