Pokal Šiške in Palijev memorial

Minuli vikend sta se v Šiški odvila kar dva tekmovanja v judu in sicer v soboto, 19.5.2018 so borbeni vikend otvorili mlajši tekmovalci: cicibani U10 in mlajši dečki ter deklice U12. Tekmovanja se je udeležilo kar sedemnajst članov Judo kluba Komenda. Vsi so se odlično borili, najbolje pa se je odrezalo 10 tekmovalcev, ki je osvojilo kolajno. Kar nekaj tekmovalcev je na judo tekmovanju nastopilo prvič in s tem pridobilo eno veliko novo izkušnjo. V kategoriji cicibanov U10 so na stopničkah stali: Gal Podbelšek in Jon Potočar - 1. mesto ter Naja Pavli, Ažbe Torkar in Nikola Stjepanović - 3. mesto. Med mlajšimi dečki in mlajšimi deklicami U12 pa so se v sam vrh uvrstili: Haya Veinhandl Obaid - 1. mesto in Darko Erić, Lara Schoss, Tevž Kristan ter Karim Veinhandl - 3. mesto. Še posebej se je izkazal Karim, ki se je tokrat boril v starejši kategoriji med mlajšimi dečki U12, torej z leto in dve starejšimi tekmovalci in jim s 3. mestom pokazal, da je že sedaj pripravljen na zmage tudi v tej konkurenci. V nedeljo, 20.5.2018 pa se je tekmovanje v Šiški nadaljevalo še za starejše tekmovalve, ko so na tatamije stopili še starejši dečki in deklice U14 in maljši kadeti in kadetinje U16. Palijevega memoriala sta se udeležila
Nik Podbelšek, ki je osvojil 1. mesto in Luka Žagar, ki je po težki borbi le zmagal in osvojil 3. mesto. Fanta sta uspešno zaključila naporen tekmovalni vikend.