Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.07.2018

jasno
Danes bo povečini sončno. Predvsem na Štajerskem in v Pomurju bo pihal severozahodni veter, v zahodnih krajih pa jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 27 do 32 °C.
16°C | 31°C
četrtek, 19.07.2018
15°C | 31°C
petek, 20.07.2018
16°C | 30°C
sobota, 21.07.2018
17°C | 28°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 18.7.2018 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Pasovno državno prvenstvo v judu: 4 ......


ŠPORT, ŠOLSTVO, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
04.03.2018      22:27
A A

Pasovno državno prvenstvo v judu: 4 tekmovalci in 4 stopničkeDeli:

V nedeljo, 4.3.2018 je v Kopru potekalo pasovno državno prvenstvo v judu, katerega se je udeležil tudi Judo klub Komenda.
Med začetnimi – belimi pasovi se je boril Saša Ristić, ki je v judu nastopil prvič, vseeno pa mu je še kako prav prišlo borilno znanje iz sorodne veščine – brazilskega ju-jitsa. Svoj prvi nastop je zaključil brez ene same izgubljene borbe in stopil na najvišjo stopničko. Pohvali se lahko ne samo z zmago, ampak tudi s kar dvema ipponoma (takojšna zmaga – met nasprotnika na hrbet). S prvim mestom je osvojil rumeni pas – 7.kyu.


Med rumenimi pasovi sta se borila Kamničanka Tina Vavpetič in Domžalčan Nik Cimprič. Oba sta osvojila bronasto odličje. Tudi za Nika je bil to prvi nastop na judo tekmovanju in je resnično pokazal odlične borbe, videlo pa se je, da mu manjka izkušenj, katere bo pridobil na prihodnjih treningih in borbah.


Katarina Kumer
je pokazala velik napredek in v konkurenci modrih pasov po napeti, kar 4 minutni polfinalni borbi premagala tekmovalko s Ptuja in se prebila v finale, kjer je z nekoliko manj kondicije uspešno obvladovala nasprotnico, nato pa se ji je ponesrečil met in je ostala ujeta v končnem prijemu. Z osvojenim 2. mestom je za las zgrešila rjavi pas – 1.kyu, a smo prepričani, da ga bo kmalu osvojila.


Vsi tekmovalci so se odlično borili, glede na to, da so nekateri začeli trenirati šele letos, v novo zasnovani skupini judo in samoobramba za odrasle. Pohvale gredo tudi izkušenim trenerjem, ki so tekmovalce v kratkem času uspeli pripeljati do tako dobrih uvrstitev na državni ravni.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO BORILNIH VEŠČIN KOMENDA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!