Komendčana z Mednarodnega judo turnirja v Bosni prinesli tri kolajne

V Bosanskem mestu Prnjavor so se med 14. in 18. avgustom odvijale mednarodne priprave, katerih se je udeležil tudi Judo klub Komenda. Zadnji dan so se zaključile z velikim mednarodnim turnirjem Kup mala Evropa, kjer je nastopila preko 10 držav (Bosna in Hercegovina, Srbija, Italija, Hrvaška, Slovenija, Rusija, Ukrajina, Bolgarija, Avstrija, Črna gora, itd.).

Odlično sta se odrezala judoista z iste družine, desetletna Haya Veinhandl Obaid in leto mlajši Karim Veinhandl.

Karim je v borbi za finale, po težkem in napetem dvoboju premagal črnogorskega nasprotnika in nato v finalu izgubil proti borcu iz domače BiH iz Mostarja. V kategoriji do 31kg je osvojil 2. mesto, kar je odličen rezultat. Haya, ki je bila v svoji kategoriji do 44kg, nepremagana (1. mesto),  je v višji težnostni oz. absolutni kategoriji imela tri borbe, kjer je najprej premagala nasprotnico iz Sarajeva in nato v dveh zlatih točkah (borba po izteku rednega časa z izenačenim rezultatom) izgubila proti Romunki in Srbkinji ter zasedla še vedno visoko 3. mesto.