Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 18.09.2018

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 29, v Vipavski dolini in na Goriškem okoli 30 °C.
15°C | 28°C
sreda, 19.09.2018
15°C | 29°C
četrtek, 20.09.2018
15°C | 28°C
petek, 21.09.2018
14°C | 29°C
sobota, 22.09.2018
14°C | 24°C
Opozorila
Torek, 18.9.2018 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

JUDOISTKA NIKA MENCIGAR NAJBOLJŠA NA POKALU ......


ŠPORT, OSNOVNA ŠOLA, DOGODKI, DRUŠTVA, OSTALO

| |
06.11.2016      12:16
A A

JUDOISTKA NIKA MENCIGAR NAJBOLJŠA NA POKALU NOVEGA MESTA


V soboto, 29.10.2016 je v Športni dvorani Stopiče, kot vsako leto potekal Pokal Novega mesta, ki je tudi uradna tekma za slovenski pokal U12 in U14. Tekmovali so tudi mlajši tekmovalci. Za Judo klub Komenda se je tokrat borilo kar 21 tekmovalcev, ki so skupno osvojili 13 kolajn.


Deli:

Nika Mencigar, ena naših najperspektivnejših deklet, ki se že dve leti drži najvišjih stopničk, je v svoji kategoriji pometla s konkurenco in brez poraza končala na 1. mestu. Vsekakor se je izplačala njena poslušnost in vestnost na treningih, ki je le pika na i na Nikin talent za gimnastiko in judo. Z januarjem 2017 bo Nika prestopila v višjo starostno kategorijo –U12, kjer jo čaka težka naloga, saj se bo borila z leto starejšimi judoistkami. Za novo tekmovalno sezono je že pripravljena in čaka, da svojo borbeno moč dokaže tudi med novimi nasprotnicami.


Poleg Nike sta prvo mesto v kategoriji U10 osvojila še Vitja Rebec in Manca Kastelic, ki prav tako kažeta velik potencial za judo. Srebrno kolajno sta si priborila Gal Podbelšek in Zoja Pahor, kar je bilo za nas veliko presenečenje, saj sta začela trenirati judo komaj pred dvema mesecema in sta kljub temu uspela priti med najboljše. Bronasti so bili Haya Veinhandl Obaid, Karim Veinhandl, Nik Levec, Miha Hribar, Matic Poljanšek in Patrik Babotov Koncilja – vsi U10.

Za točke v slovenskem pokalu pa so se borili Angelina Pajić, Mark Jelnikar, Patrik Tit Vidmar – vsi U12 in Nik Podbelšek ter Timotej Jereb – oba U14. Angelina in Mark sta osvojila tretje mesto. Patrik je prvo borbo izgubil, a kasneje v repasažu premagal Bežigrajčana. V borbi za 3. mesto je spet moral priznati premoč nasprotniku in tako končal na 5. mestu. peti je bil tudi Timotej, ki za tako močne nasprotnike še nima dovolj izkušenj. Med tekmovalce se je po dveh letih premora vrnil tudi Nik Podbelšek, ki je velik talent in bo sigurno kmalu nadoknadil  in lahko konkuriral najboljšim judoistom. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO BORILNIH VEŠČIN KOMENDA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!