Judoisti z novimi odličji v Novem mestu in na Ptuju

Judoisti so zelo aktivni, saj vsak vikend obiščejo drug kraj v Sloveniji in tekmujejo na različnih tekmovanjih. V soboto 2.4.2022 so se borili v Športni dvorani Marof v Novem mestu, kjer je potekalo uradno tekmovanje za slovensko judo lestvico v kategorijah U12 in U14 (mlajši in starejši dečki in deklice). Judo klub Komenda je z izkupičkom 3 zlatih, 1 srebrne in 3 bronastih kolajn osvojil ekipno 4. mesto. Prvo mesto so osvojili Pavle Ilić, Mina Jenko in Nastja Drakšič Koštomaj, ki so se vsi borili suvereno in premagali konkurenco. Druga je bila Žana Lazić, ki je v prvi borbi premagala veliko večjo nasprotnico iz Hrvaške, v finalu pa žal izgubila. Tretje mesto so osvojili Karim Veinhandl, Teo Bizjak in Leon Adrović, ki je z lastno napako (izvajanje prepovedane tehnike) dobil hansoku make in kljub temu, da je imel 3 zmage pristal na 3. mestu. V judu se hitro zgodi, da sodnik dosodi napačni prijem, ki te lahko stane zmage. V kategoriji U12 sta točke osvojila Svit Starovasnik in Aleks Kolenko, oba na 5. mestu.

V soboto, 9.4.2022 pa so na Ptuj odšli trije kadeti U18, ki so nastopili v višjih kategorijah in sicer med mladinci U21 in mlajšimi člani U23. Žiga Klarič in Maj Lokar Gros sta med mladinci vsak v svoji težinski kategoriji osvojila 3. mesto ter poizkusila nadaljevati naskok na stopničke tudi med mlajšimi člani, ampak se dvakrat ni izšlo in sta v repasažu izgubila borbo za 3. mesto ter končala na 5. mestu. Brina Frece je bila v obeh kategorijah peta ter osvojila točke za slovenski pokal.