Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 25.04.2018

pretežno jasno
Ponoči se bo razjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 12°C.
10°C | 25°C
četrtek, 26.04.2018
12°C | 24°C
petek, 27.04.2018
11°C | 23°C
sobota, 28.04.2018
10°C | 24°C
Opozorila
Torek, 24.4.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
25°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Judo klub Komenda na turnirju Mala Evropa ......


ŠPORT, OSNOVNA ŠOLA, DOGODKI, DRUŠTVA, ZAVODI, EVROPSKI PROJEKTI

| |
19.08.2016      9:20
A A

Judo klub Komenda na turnirju Mala Evropa zastopal SlovenijoDeli:

Devet judoistov iz Komende in Kamnika, članov Judo kluba Komenda, se je od 12.8. do 16.8.2016 že tretje leto udeležilo mednarodnih judo priprav v bosanskem Prnjavoru. Judoisti so v soboto 13.8.2016 kot edini predstavniki Slovenije odlično nastopili na Mednarodnem turnirju Kup "Mala Evropa", ki ga tako kot priprave organizira domači in naš prijateljski klub Džudo klub Soko M.

Tekmovanje je bilo izredno močno, saj so se ga udeležili tekmovalci iz kar 9 različnih držav. Nastopili so judoisti iz Bosne, Hrvaške, Srbije, Makedonije, Črne gore, Rusije, Romunije, Bolgarije in Slovenije. Konkurenca je bila velika, prav tako so bila pravila nekoliko drugačna od naših, saj v Bosni nimajo dvojnega repasaža, zato izpadeš že po prvi izgubljeni borbi. Kljub vsemu smo bili Slovenci odlični. Domov smo prinesli 4 kolajne, 1 zlato, 1 srebrno in 2 bronasti. 

1. Mesto si je priboril LUKA LUKŠIČ, ki je z ipponom zmagal vse 3 borbe.

2. Mesto je v svoji seriji uspehov osvojila HAYA VEINHANDL OBAID, ki je popustila v končnem prijemu in premoč priznala le eni nasprotnici.

3. Mesto pa sta vsak v svojih kategorijah dosegla KARIM VEINHANDL in TIMOTEJ JEREB. Karim je prvič nastopil na mednarodni tekmi in se odlično boril. Dve zmagi sta kljub enemu porazu v njegovi zelo številčni kategoriji zadoščali za bronasto odličje. Za Timoteja pa je bila to prva zmaga nasploh, zato smo nanj še posebej ponosni.

Po končani tekmi, uradni podelitvi in svečani otvoritvi priprav so se pričele tridnevne priprave. Jutranja telovadba in dva judo treninga na dan, katere so vsak dan vodili drugi trenerji iz različnih držav. Na ta način so otroci spoznali še druge metode učenja juda ter nekatere nove igre in tehnike. Prav tako smo sklenili nova prijateljstva in si odprli poti za nadaljnja mednarodna sodelovanja. Vsak dan smo poleg treningov imeli tudi druge športne aktivnosti. Tekmovali smo na mednarodnem nogometnem turnirju, kopali smo se na bazenu in v reki Ukrini. Poletne priprave v Bosni so vsako leto zanimive in vsekakor se jih bomo udeležili tudi naslednje leto.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO BORILNIH VEŠČIN KOMENDA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


DRUŠTVO BORILNIH VEŠČIN KOMENDA
DRUŠTVO BORILNIH VEŠČIN KOMENDA
MOSTE 40 H
Tel:040262901

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo