Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

delno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, zjutraj se bo dež od vzhoda razširil nad osrednji del države, vmes bo tudi kakšna nevihta. Na zahodu bo ostalo večinoma suho. Zjutraj bo zapihal veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, ob morju okoli 19 °C.
17°C | 30°C
torek, 22.07.2018
17°C | 26°C
sreda, 24.07.2018
16°C | 29°C
četrtek, 25.07.2018
17°C | 30°C
petek, 26.07.2018
18°C | 29°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
30°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

DAME NA TRENINGU PRI DEJANU ZAVCU


ŠPORT

| |
14.05.2017      21:35
A A

DAME NA TRENINGU PRI DEJANU ZAVCUDeli:

Društvo borilnih veščin Komenda, ki ima sekcijo boksa v Kamniku, ima v sodelovanju z Boksarskim klubom Hayat v že veliko število članov, tako fantov kot tudi punc. Pa naj še kdo reče, da boks ni za dekleta! Skupina boks,judo in samoobramba za ženske, ki jo vodi trener Boštjan Veinhandl, že drugo leto kar poka po šivih. Punce boksajo, da bi pridobile kondicijo, si oblikovale telo, izgubile kakšen kilogram ali da bi sprostile negativno energijo. Minulo soboto jih je za ves trud čakala nagrada.

V jutranjih urah smo se dobili pri Harmoniji Mengeš. Vsi polni pričakovanj, z malo nervoze v sebi, a z velikimi nasmeški na obrazih smo se posedli v kombi. Pred nami je bil izlet na Ptuj – domače mesto slovenskega svetovnega prvaka v boksu – Dejana Zavca. Pričakal nas je pred telovadnico Dejan Zavec GYM in nas prijazno sprejel. Že takoj na začetku nas je presenetila njegova skromnost in toplina, ki jo je ohranil kljub svoji slavi. Dejan Zavec je medcelinski prvak po verziji WBO in nekdanji svetovni boksarski prvak po verziji IBF v velterski kategoriji ter najboljši slovenski boksar vseh časov. Tudi plakati, kolajne, pokali, slike in članki na stenah telovadnice so nas opomnili na njegovih 34 dvobojev in od tega kar 32 zmag. Hitro smo se pripravili na trening in začelo se je… Po ogrevanju smo si že nadeli rokavice in pričeli z »12 rundami« intenzivnega treninga. Levi direkt, desni aperkat, levi kroše in desni direkt je bila ena izmed kombinacij, ki nam jih je podal Dejan. Izzval nas je tudi s počepi na popularno pesem »Bring Sally up« in s težavo nam je uspelo zdržati do konca. Preizkusili smo boksarske vreče ter trening zaključili tako, da smo se posedli v krog in se malo pogovarjali. Spraševali smo ga o njegovih psihičnih in fizičnih pripravah na velika tekmovanja, odločitvi za ta šport ter sprejemali vse napotke in nasvete za naše bodoče treninge. Izjemno je pohvalil našo tehniko in delo naših trenerjev. Seveda ni šlo brez slikanja in deljenja avtogramov. Dejan je res dober človek, športnik in trener. Zaželel nam je dobro delo še naprej z veliko uspehi ter nas usmeril še na ptujski grad, kjer smo se nagledali prelepega razgleda in se počasi odpravili domov.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO BORILNIH VEŠČIN KOMENDA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!