Logo MojaObčina.si
DANES
4°C
0°C
JUTRI
9°C
5°C
Oceni objavo

Hiška eksperimentov v šoli v Komendi

V četrtek, 4. oktobra, so v osnovni šoli v Komendi malo pred 9. uro dopoldne odprli Vrata Hiške eksperimentov. Kot glavni pokrovitelj sta že štiri leta starega dogajanja s tem imenom po šolah v Sloveniji Lek-Sandoz in Telekom Slovenije. Tokrat pa je bila glavni pokrovitelj v šoli v Komendi Občina Komenda z županom Stanislavom Poglajnom. Po predstavitvah tega vseslovenskega projekta znanja, poizkusov, razmišljanj, radovednosti, raziskovanj... so jo že imeli v Lendavi, Veržeju, sedaj v Komendi, potem na Vrhniki...

V Komendi so Hiško eksperimentov povezali tudi s Tednom otroka in župan Stanislav Poglajen je skupaj z direktorico občinske uprave mag. Majdo Ravnikar mladim članom šole zaželel uspešno zbiranje in nabiranje znanja za dneve in leta, ko bodo potovali k starejšim letom.

Hiško eksperimentov so v šoli učiteljice z Matejo Kuhar pripravljali že od junija letos. Tako so na delavnicah v razredih predstavili prek 50 različnih in zanimivih eksperimentov. Dogajanje pa sta odprla oziroma začela ravnateljica Mira Rek in župan Stanislav Poglajen potem, ko je zapel šolski pevski zbor. Čeprav je bil začetek Presenečenje, skrito v dveh škatlah z imenom Hiša eksperimentov, in je bil nasvet napovedovalke, da vsi stopimo bolj stran, ker se ne ve, ali bo počilo, ali bo zagorelo, ali bo mokro, ali ... In res je bilo presenečenje, ko sta ravnateljica in župan dvignila pokrov. Ven sta poletela dva balona in s tem odprla vrata delavnic s številnimi zanimivostmi s področja znanja, oblikovanja, reševanja, likovnih zanimivosti in še in še...

In bilo je, potem ves dan do popoldneva (tudi za starejše) eksperimentalno zanimivo.

Če si ga niste ogledali in videli, ste se eksperimentalno napačno odločili za nekaj, kar je škoda, ker ste zamudili in je šlo mimo. (-až)

 

Oglejte si tudi