Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 17.10.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno in sprva povečini suho. V drugem delu noči se bo povečala možnost za občasne padavine v južni in zahodni Sloveniji. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 11, na Primorskem do okoli 14 °C.
12°C | 19°C
četrtek, 18.10.2018
10°C | 21°C
petek, 19.10.2018
11°C | 21°C
sobota, 20.10.2018
9°C | 21°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Hiška eksperimentov v šoli v Komendi


ŠOLSTVO, OBČINSKE, DOGODKI

| |
04.10.2018      20:17
A A

Hiška eksperimentov v šoli v KomendiDeli:

V četrtek, 4. oktobra, so v osnovni šoli v Komendi malo pred 9. uro dopoldne odprli Vrata Hiške eksperimentov. Kot glavni pokrovitelj sta že štiri leta starega dogajanja s tem imenom po šolah v Sloveniji Lek-Sandoz in Telekom Slovenije. Tokrat pa je bila glavni pokrovitelj v šoli v Komendi Občina Komenda z županom Stanislavom Poglajnom. Po predstavitvah tega vseslovenskega projekta znanja, poizkusov, razmišljanj, radovednosti, raziskovanj... so jo že imeli v Lendavi, Veržeju, sedaj v Komendi, potem na Vrhniki...

V Komendi so Hiško eksperimentov povezali tudi s Tednom otroka in župan Stanislav Poglajen je skupaj z direktorico občinske uprave mag. Majdo Ravnikar mladim članom šole zaželel uspešno zbiranje in nabiranje znanja za dneve in leta, ko bodo potovali k starejšim letom.

Hiško eksperimentov so v šoli učiteljice z Matejo Kuhar pripravljali že od junija letos. Tako so na delavnicah v razredih predstavili prek 50 različnih in zanimivih eksperimentov. Dogajanje pa sta odprla oziroma začela ravnateljica Mira Rek in župan Stanislav Poglajen potem, ko je zapel šolski pevski zbor. Čeprav je bil začetek Presenečenje, skrito v dveh škatlah z imenom Hiša eksperimentov, in je bil nasvet napovedovalke, da vsi stopimo bolj stran, ker se ne ve, ali bo počilo, ali bo zagorelo, ali bo mokro, ali ... In res je bilo presenečenje, ko sta ravnateljica in župan dvignila pokrov. Ven sta poletela dva balona in s tem odprla vrata delavnic s številnimi zanimivostmi s področja znanja, oblikovanja, reševanja, likovnih zanimivosti in še in še...

In bilo je, potem ves dan do popoldneva (tudi za starejše) eksperimentalno zanimivo.

Če si ga niste ogledali in videli, ste se eksperimentalno napačno odločili za nekaj, kar je škoda, ker ste zamudili in je šlo mimo. (-až)

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBČINA KOMENDA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


OBČINA KOMENDA
OBČINA KOMENDA
ZAJČEVA CESTA 23
Tel: 01 724 740 00
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.10.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo