Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
8°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
11°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Slavnostna seja občinskega sveta


OBČINSKE

| |
16.05.2017      10:04
A A

Slavnostna seja občinskega svetaDeli:

Med številnimi majskimi prireditvami ob 18. prazniku občine Komenda je bila slavnostna seja Občinskega sveta in podelitev občinskih ter športnih priznanj v ponedeljek, 15. maja, ob 17. uri v telovadnici šole v Mostah osrednja prireditev. Komendska godba, Mladinski pevski zbor OŠ Komenda Moste in citrarka Eva Poglajen so oblikovali praznično slovesnost in kulturni program, medtem ko je župan Stanislav Poglajen v nagovoru povzel dogajanja v občini med dvema praznikoma in ob tem še posebej poudaril izgradnjo komunalne infrastrukture s kohezijskimi sredstvi in z denarjem iz občinskega proračuna. Čisti lastni strošek iz občinskega proračuna s prek 750.000 evri pa je letošnja druga največja gradnja. To je izgradnja prostorov za šolo in vrtec nad šolo v Komendi, ki poteka po programu in bo kmalu končana. Ob tem pa je bil župan tudi precej kritičen zaradi (ne)sodelovanja države oziroma njenih posameznih ministrstev in služb z občino, saj je neizpolnjevanje obveznosti, obljub, dogovorov in takšno  nekorektno ponašanje že kar stalnica.

Za dosežene uspehe, s katerimi občina vidno izstopa z delom in uspehi v tem delu Gorenjske, sta čestitala ob prazniku poslanca Matej Tonin in Julijana Bizjak Mlakar. Uspešno nadaljevanje tudi v prihodnje pa so ob čestitkah zaželeli načelnik Upravne enote Kamnik Mihael Novak in gostje iz z občino Komenda pobratene občine Križevci in iz sosednje občine Mengeš.

Na slavnostni seji so bila podeljena tudi letošnja občinska priznanja in priznanja za dosežke na športnem področju v minulem letu. Med dobitniki občinskih priznanj, podelila sta jih župan in predsednik KMVI Roman Koncilija, sta bila Darko Hacin, ki je dobil bronasto priznanje za delo na različnih področjih v Komendi, še posebej pa v Konjeniškem klubu in Nogometni klub Komenda za 60-letno delo in uspehe, ki ga je v imenu kluba sprejel predsednik Aleš Marinko. Športna priznanja, podelila sta jih župan in predsednica odbora za družbene dejavnosti Viktorija Drolec, pa so dobili za dosežke v minulem letu Jan Šubelj (Križ) na šahovskem področju, Agata Zupin (Breg) na atletskem in Tadej Pogačar (Klanec) za izjemne dosežke v kolesarstvu. 
Teks in foto: A. Žalar


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBČINA KOMENDA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


OBČINA KOMENDA
OBČINA KOMENDA
ZAJČEVA CESTA 23
Tel: 01 724 740 00

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo