Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, nastale bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
20°C | 32°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 14h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
20°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Slavnostna seja občinskega sveta


OBČINSKE

| |
16.05.2017      10:04
A A

Slavnostna seja občinskega svetaDeli:

Med številnimi majskimi prireditvami ob 18. prazniku občine Komenda je bila slavnostna seja Občinskega sveta in podelitev občinskih ter športnih priznanj v ponedeljek, 15. maja, ob 17. uri v telovadnici šole v Mostah osrednja prireditev. Komendska godba, Mladinski pevski zbor OŠ Komenda Moste in citrarka Eva Poglajen so oblikovali praznično slovesnost in kulturni program, medtem ko je župan Stanislav Poglajen v nagovoru povzel dogajanja v občini med dvema praznikoma in ob tem še posebej poudaril izgradnjo komunalne infrastrukture s kohezijskimi sredstvi in z denarjem iz občinskega proračuna. Čisti lastni strošek iz občinskega proračuna s prek 750.000 evri pa je letošnja druga največja gradnja. To je izgradnja prostorov za šolo in vrtec nad šolo v Komendi, ki poteka po programu in bo kmalu končana. Ob tem pa je bil župan tudi precej kritičen zaradi (ne)sodelovanja države oziroma njenih posameznih ministrstev in služb z občino, saj je neizpolnjevanje obveznosti, obljub, dogovorov in takšno  nekorektno ponašanje že kar stalnica.

Za dosežene uspehe, s katerimi občina vidno izstopa z delom in uspehi v tem delu Gorenjske, sta čestitala ob prazniku poslanca Matej Tonin in Julijana Bizjak Mlakar. Uspešno nadaljevanje tudi v prihodnje pa so ob čestitkah zaželeli načelnik Upravne enote Kamnik Mihael Novak in gostje iz z občino Komenda pobratene občine Križevci in iz sosednje občine Mengeš.

Na slavnostni seji so bila podeljena tudi letošnja občinska priznanja in priznanja za dosežke na športnem področju v minulem letu. Med dobitniki občinskih priznanj, podelila sta jih župan in predsednik KMVI Roman Koncilija, sta bila Darko Hacin, ki je dobil bronasto priznanje za delo na različnih področjih v Komendi, še posebej pa v Konjeniškem klubu in Nogometni klub Komenda za 60-letno delo in uspehe, ki ga je v imenu kluba sprejel predsednik Aleš Marinko. Športna priznanja, podelila sta jih župan in predsednica odbora za družbene dejavnosti Viktorija Drolec, pa so dobili za dosežke v minulem letu Jan Šubelj (Križ) na šahovskem področju, Agata Zupin (Breg) na atletskem in Tadej Pogačar (Klanec) za izjemne dosežke v kolesarstvu. 
Teks in foto: A. Žalar


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBČINA KOMENDA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!