Logo MojaObčina.si

Komenda

DANES
25°C
14°C
JUTRI
18°C
14°C
3395

Prvi šolski dan

Prvi šolski dan v občini Komenda v petek, 1. septembra, so se v telovadnici šole v Mostah prvič zbrali mladi učenci skupaj s starši. Še pred pozdravom najmlajših z odra dvorane, jih je nagovorila ravnateljica Mira Rek in prijazno namignila županu Stanislavu Poglajnu, ki je prišel na prvi šolski dan pozdravit najmlajše učence in starše skupaj z direktorico občinske uprave mag. Majdo Ravnikar, da danes tudi sam lahko vidi, da šola v Mostah potrebuje novo telovadnico. Na prvi šolski dan sta začela devetletno šolanje 102 mlada občana Komende. Vseh učencev v šolskem letu 2017/2018 v Osnovni šoli Komenda Moste, ki so v Komendi dobili tudi nekaj novih prostorov, pa je 725. Najmlajše, starše in učitelje sta nagovorila župan Stanislav Poglajen in policistka iz kamniške policijske postaje Maja Pesjak.

Župan je mladim zaželel za začetek z igro tudi nabiranje znanja za delo in življenje, staršem potrebno pomoč in skrb, šoli pa uspešno poslanstvo mladim. Željam se je pridružila tudi policistka in še posebej poudarila, da bodo najmlajši prvo in drugo šolsko leto v šolo in domov nosili prepoznavne rumene rutice; tudi kot opozorilo vsem udeležencem v prometu v občini.

 

Tekst in foto: A. Žalar

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi