Logo MojaObčina.si

Komenda

DANES
2°C
-1°C
JUTRI
3°C
-1°C
2614

Jaslice v Žejah

Vaški odbor v Žejah v občini Komenda je 23. decembra zvečer tudi letos pripravil jaslice s hlevčkom, s skulpturami pastircev, z Marijo, Jožefom in novorojencem. Tudi živega oslička so imeli pri hlevčku. Na lepem, a tudi hladnem večeru, ko so številni lahko prigriznili domače sladkarije in se ogreli s kuhančkom, so v programu nastopili harmonikarja Andraž Uranič in Žan Kaučič, citrar Tomaž Plahutnik, cerkveni otroški pevski zbor iz Komende in pevski zbor iz kamniške Šmarce. Spomin na božično dogajanje pred dva tisoč šestnajstimi leti je obudil v nagovoru prelat in skrbnik ljubljanske stolnice, domačin iz Nasovč, Jožef Lap. Župan Stanislav Poglajen se je skupaj s prelatom tudi zahvalil za prireditev domačinu, podžupanu Igorju Štebetu, vsem pa je zaželel veselo božično in praznovanje dneva samostojnosti in enotnosti v državi Sloveniji. V imenu vaščanov Žej je udeležence nagovorila Marija Špehonja, praznično večerno dogajanje pa je povezoval Franc Pestotnik.
A. Žalar

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij