Logo MojaObčina.si

Komenda

JUTRI
1°C
-2°C
TOR.
3°C
-4°C
1753

Blagoslovitev konj na Križu

Že petindvajsetič zapored so letos na Štefanovo na Križu Ivan Hlade in njegovi sodelavci pripravili blagoslovitev konj. Takrat, pred 25. leti je Ivan Hlade na dan sv. Štefana, zavetnika konj, prvič predlagal in potem tudi pripravil praznično prireditev. Ni bilo veliko krajev takrat, ki so se odločili za sprevod in blagoslovitev konj na Štefanovo. Bil je na primer na Kupljeniku pri Blejski Dobravi, na Lazah v Tuhinju, v Zgornjesavski dolini, potem pa zelo kmalu tudi po vrsti drugih krajev na Gorenjskem. Ob župniku Zdravku Žagarju je letos blagoslovil sprevod 28 konj dr. Roman Globokar, direktor Zavoda Sv. Stanislava, gospodinje so tudi tokrat napekle dobrote, možje pa pripravili toplo okrepčilo. Konjeniki pa so dobili tudi tradicionalno darilo iz Lončarstva Franca Kremžarja. Za red in sprevod od Megi skozi vas do cerkve pa so skrbeli kriški gasilci.
A. Žalar

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij