Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.10.2018

pretežno oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno in ponekod po nižinah sprva megleno. V notranjosti Slovenije se bodo občasno pojavljale manjše padavine, deloma plohe. Zapihal bo severni do severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 14, na Primorskem do 18 °C.
10°C | 13°C
ponedeljek, 20.10.2018
9°C | 20°C
torek, 22.10.2018
5°C | 14°C
sreda, 23.10.2018
4°C | 16°C
četrtek, 24.10.2018
7°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
13°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Blagoslovitev konj na Križu


OBČINSKE, DOGODKI

| |
28.12.2016      6:40
A A

Blagoslovitev konj na KrižuDeli:
Že petindvajsetič zapored so letos na Štefanovo na Križu Ivan Hlade in njegovi sodelavci pripravili blagoslovitev konj. Takrat, pred 25. leti je Ivan Hlade na dan sv. Štefana, zavetnika konj, prvič predlagal in potem tudi pripravil praznično prireditev. Ni bilo veliko krajev takrat, ki so se odločili za sprevod in blagoslovitev konj na Štefanovo. Bil je na primer na Kupljeniku pri Blejski Dobravi, na Lazah v Tuhinju, v Zgornjesavski dolini, potem pa zelo kmalu tudi po vrsti drugih krajev na Gorenjskem. Ob župniku Zdravku Žagarju je letos blagoslovil sprevod 28 konj dr. Roman Globokar, direktor Zavoda Sv. Stanislava, gospodinje so tudi tokrat napekle dobrote, možje pa pripravili toplo okrepčilo. Konjeniki pa so dobili tudi tradicionalno darilo iz Lončarstva Franca Kremžarja. Za red in sprevod od Megi skozi vas do cerkve pa so skrbeli kriški gasilci.
A. Žalar


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBČINA KOMENDA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!