Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.08.2018

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 32°C
torek, 20.08.2018
17°C | 33°C
sreda, 21.08.2018
17°C | 32°C
četrtek, 22.08.2018
18°C | 33°C
Opozorila
Sobota, 18.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Blagoslovitev konj na Križu


OBČINSKE, DOGODKI

| |
28.12.2016      6:40
A A

Blagoslovitev konj na KrižuDeli:
Že petindvajsetič zapored so letos na Štefanovo na Križu Ivan Hlade in njegovi sodelavci pripravili blagoslovitev konj. Takrat, pred 25. leti je Ivan Hlade na dan sv. Štefana, zavetnika konj, prvič predlagal in potem tudi pripravil praznično prireditev. Ni bilo veliko krajev takrat, ki so se odločili za sprevod in blagoslovitev konj na Štefanovo. Bil je na primer na Kupljeniku pri Blejski Dobravi, na Lazah v Tuhinju, v Zgornjesavski dolini, potem pa zelo kmalu tudi po vrsti drugih krajev na Gorenjskem. Ob župniku Zdravku Žagarju je letos blagoslovil sprevod 28 konj dr. Roman Globokar, direktor Zavoda Sv. Stanislava, gospodinje so tudi tokrat napekle dobrote, možje pa pripravili toplo okrepčilo. Konjeniki pa so dobili tudi tradicionalno darilo iz Lončarstva Franca Kremžarja. Za red in sprevod od Megi skozi vas do cerkve pa so skrbeli kriški gasilci.
A. Žalar


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBČINA KOMENDA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!