Logo MojaObčina.si

Kobarid

DANES
33°C
17°C
JUTRI
30°C
18°C

Starodobnik "Kadorna" je dobil svoj video

Kobariški gasilci so ta teden pripravili video posnetek o njihovem starodobnem vozilu. Slednjega so ga pred nedavnim obnovili in ga postavili na ogled, ob tej priložnosti pa so zapisali:

"Starodobni Fiat 15 TER je častitljivo staro vozilo. Gasilci PGD Kobarid, ki ga ljubkovalno kličejo Kadorna so ga v svoje vrste dobili takoj po drugi svetovni vojni. Še dobro desetletje po njej je bil aktivno vozilo, potem pa so 40-letnika nadomestili s sodobnejšim tovornjakom. Toda Fiata niso zavrgli, ampak so ga obdržali in ga negujejo že več kot 70 let. V letih 2019-20 so vozilo popolnoma obnovili in ga ob gasilskem domu postavili v stekleni paviljon, domačinom in turistom na ogled. Seveda se tu in tam z njim kakšen krog tudi zapeljejo."

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi