Logo MojaObčina.si

Kobarid

JUTRI
21°C
13°C
ČE.
21°C
12°C
Deli
4172

Župan se je srečal z večjimi sobodajalci iz občine Kobarid

Na temo turistične takse se je župan sestal tudi z večjimi sobodajalci iz občine Kobarid. Predstavil jim je glavne novosti, ki jih prinaša Zakon o spodbujanju razvoja turizma in svoj predlog glede spremembe višine turistične takse ter prisluhnil njihovim pobudam.

Prisotni so se strinjali, da je dvig turistične takse v predlagani višini (cca 0,30 evra) sprejemljiv. Predlagali so, da bi bila turistična taksa enaka tako za goste, ki bivajo v kampu kot goste, ki bivajo v apartmaju, hotelu oziroma v privat sobah. Večina prisotnih je bila mnenja, da se višina turistične takse spremeni s 1. 1. 2019. 

V nadaljevanju srečanja je beseda tekla o urejanju in vzdrževanju turistične infrastrukture v občini, cenah parkirnin ob reki Nadiži, uvedbi kartice gost Kobarida, odprtosti gostinskih lokalov izven turistične sezone, porabi turistične takse,... 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi