Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.02.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo delno jasno, v vzhodni in južni Sloveniji pa zmerno oblačno. Še bo vetrovno. Najnižje jutranje temperature bodo od -9 do -15, v alpskih dolinah do -18, na Goriškem in ob morju okoli -4 °C.
-6°C | -1°C
torek, 27.02.2018
-5°C | 1°C
sreda, 28.02.2018
-9°C | 2°C
četrtek, 01.03.2018
-9°C | 2°C
petek, 02.03.2018
-1°C | 7°C
Opozorila
Nedelja, 25.2.2018 ob 18h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo do noči na torek ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-6°C
-1°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Srečanje s turističnimi ponudniki občine ......


TURIZEM, OBVESTILA

| |
23.03.2017      10:00
A A

Srečanje s turističnimi ponudniki občine KobaridSrečanje turističnih ponudnikov občine Kobarid. Foto: Nataša Hvala Ivančič
Srečanje turističnih ponudnikov občine Kobarid. Foto: Nataša Hvala Ivančič
Deli:

V sredo, 22. marca 2017, je v Zeleni hiši v Kobaridu potekalo srečanje ponudnikov občine Kobarid. Namen srečanja je bil seznanitev turističnih ponudnikov z novostmi, ki jih je Občna Kobarid v sodelovanju z zavodom LTO Sotočje in novoustanovljenim Zavodom Turizem Dolina Soče pripravila v letu 2016 in 2017.

Uvodoma je zbrane pozdravil in nagovoril kobariški župan Robert Kavčič. Ob tej priložnosti se je zahvalil vsem, ki delajo in ustvarjajo na področju turizma in izkazujejo gostoljubje vsem, ki obiščejo Kobariško. »Na občini se zavedamo pomena turizma, zato tej panogi vsako leto namenimo veliko pozornosti in proračunskih sredstev. Z ustanovitvijo novega Zavoda Turizem Dolina Soče bomo združili ponudbo doline in s tem postali še bolj prepoznavni in zanimivi za obiskovalce« je zaključil župan in besedo predal Mateji Leban, v.d. direktorja LTO Sotočje, ki je predstavila delo zavoda LTO Sotočje v letu 2016.

V letu 2016 smo v občini Kobarid zabeležili 118.921 nočitev, kar je 7 odstotkov več kot v letu 2015. Povprečna doba bivanja je 2,6 dni. Turistično informacijski center Kobarid je obiskalo 14.726 obiskovalcev (22 odstotkov več kot v letu prej); Prevladujejo domači gostje (30 odstotkov), nemški državljani (20 odstotkov), sledijo jim Avstrijci (7 odstotkov), Nizozemci, Italijani.

V letu 2016 je svoja vrata na novo odprlo 25 turističnih ponudnikov. Največ obiskovalcev je prenočilo v kampih, sledijo nočitve v apartmajih, sobah, počitniških hišah, hotelu, penzionih in gostiščih. Večina nočitev, kar 95 odstotkov, je bilo zabeleženih v obdobju april – oktober. Sezona se podaljšuje z organizacijo večjih turističnih festivalov, ki v dolino privabijo številne pohodnike, kolesarje in ljubitelje kulinarike. Kobarid in Dolino Soče je zavod LTO Sotočje, samostojno ali v sodelovanju z drugimi zavodi, predstavil na številnih sejmih in borzah.

Delo in naloge Zavoda LTO Sotočje se bodo tekom leta 2017 prenesle na novoustanovljeni Zavod Turizem Dolina Soče, ki bo operativno zaživel predvidoma konec meseca junija 2017. Februarja 2017 je bil imenovan v.d. direktorja zavoda, Janko Humar, ki je na srečanju predstavil naloge in cilje Zavoda Turizem Dolina Soče. Spodbuden podatek, da je Dolino Soče v letu 2016 obiskalo 15 odstotkov več obiskovalcev kot leto prej je pokazatelj, da je dolina Soče ena zanimivejših destinacij, ki jo združuje Soča, neokrnjena narava Triglavskega narodnega parka in bogata zgodovina (Soška fronta).

Humar je predstavil program novega zavoda, ki se deli na skupni (programi vseh Posoških občin), lokalni (delovanje TIC-ev, organizacija prireditev, upravljanje in urejanje infrastrukture,…) in lastni program (dodatno financiranje dejavnosti). Dolina Soče je uvrščena med 10 top destinacij v Sloveniji in kot enega izmed ciljev si je novi zavod zadal uvrstitev med 5 top destinacij.

Ponudniki so bili s strani Občine Kobarid seznanjeni s predvidenim novim parkirnim režimom v Kobaridu, ki predvideva uvedbo plačljivih parkirnih mest na parkirišču Trg svobode, Volaričeva ulica in pred ter del ob Kulturnem domu Kobarid. Predlog, da se plačilo parkirnine v višini 0,50 eur / uro uvede vsak dan med 8. in 18. uro, bo prihodnji teden obravnaval Odbor za gospodarstvo in v začetku aprila Občinski svet Občine Kobarid. Nov parkirni režim vključuje tudi ureditev brezplačnih parkirnih mest na prostoru bivše kmetijske trgovine za Kulturnim domom Kobarid ter širitev obstoječega parkirišča v Zaročišču in ureditev dokumentacije za ureditev dodatnega parkirišča v Zaročišču.

 

Direktor občinske uprave Občine Kobarid Simon Škvor je predstavil delo občine na področju urejanja turistične infrastrukture (kolesarskih in pešpoti), kobariškega trga in prijavljenih projektov, s katerimi se je občina prijavila na Program čezmejnega sodelovanja Slovenija – Italija in Program razvoja podeželja LAS Dolina Soče. (vsi projekti bodo podrobneje predstavljeni tudi v aprilski številki Sočasnika). Od rezultatov posameznih projektov je odvisna njihova realizacija. Rezultati bodo znani v prihodnjih mesecih.

Lanskoletna uspešna uvedba avtobusa Hop ON Hop OFF KOBARID, ki je povezal podeželje s centrom občine, se bo letos nadaljevala in sicer promocijsko že med prvomajskimi prazniki. 26. aprila pa bo v Zeleni hiši odprla vrata Info točka trajnostne mobilnosti.

Tako kot pretekla leta bo tudi letošnje prireditveno dogajanje na Kobariškem pestro in zanimivo. Zaradi večjih dogodkov (Kobariški sejem in tek – 24.6., Koncert vojaških orkestrov – 9.7. in Jestival okusov in umetnosti – 30.9.2017) bo kobariški trg trikrat zaprt. Vsi dogodki so objavljeni na spletni strani Občine Kobarid (www.kobarid.si) in LTO Sotočje.

Sledila je informacija glede imenovanja v svet Zavoda LTO Sotočje in novoustanovljenega zavoda Turizem Dolina Soče. Pozivi so objavljeni na spletni strani Občine Kobarid. Rok za predložitev predlogov je 28. marec 2017.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Smaragdni odsev
Številka: December 2017
Izšla: 12.12.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.