Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na vzhodu sprva še sončno in vroče, drugod bo spremenljivo oblačno. Krajevne padavine, deloma nevihte se bodo krepile in postopno širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
18°C | 26°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 27°C
petek, 30.06.2017
16°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
16°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 13h
Danes popoldne in zvečer bodo nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo ob nevihtah krajevna neurja predvsem z nalivi in močnejšimi sunki vetra.
18°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

SOČA OUTDOOR FESTIVAL 2014


ŠPORT, TURIZEM

| |
07.07.2014      12:53
A A

SOČA OUTDOOR FESTIVAL 2014


Prvi vikend v juliju sta Dolino Soče zaznamovala šport in zabava. Organizatorji Soča Outdoor Festivala so v dolino privabili številne športne navdušence iz kar devetih držav.


Deli:

Letošnji Festival se je odvijal v dveh posoških občinah, Kobarid in Tolmin. Na osrednjem prireditvenem prostoru v Kobaridu so si obiskovalci lahko ogledali kolesarski Eliminator in spremljali plezalno bitko na umetni plezalni steni. Plezalci so plezali na petih balvanih za katere je tudi letos poskrbel Gregor Šeliga – Šeli. Vsak balvan je bil visok  5 metrov in širok 2,5 metra. Kvalifikacijam je sledil spektakularni finale, ki je tudi tokrat potekal pod reflektorji pred množico gledalcev.

 

V soboto so dobri vremenski pogoji omogočili tudi izpeljavo padalske tekme, ki je bila gotovo prava paša za oči. Organizator se je odločil za krožno tekmo nad samim Kobaridom in tako skušal ta šport približati širši množici. Posebnost tekme je bila, da se je najboljših deset tekmovalcev podalo ponovno na vzletišče, kjer so se ponovno pomerili posebej za nagrado festivala.

 

Športnemu vzdušju na kobariškem je sledila zabava s skupino Carpediem in Tabuji, ki so kobariški trg napolnili do zadnjega kotička.

 

Vzporedno z dogajanjem v Kobaridu se je del športnega festivala odvijal na tolminskem, kjer so se na pot podali kolesarji in tekači. Adrenalinski športni navdušenci pa so se pomerili v Enduro tekmi v okviru SloEnduro pokala.

 

Organizatorji so drugi Soča Outdoor Festival uspešno pripeljali do konca in idej za leto 2015 jim ne manjka. Želijo si, da bi Festival postal eden prepoznavnejših športnih festivalov v Evropi.

 

 

Foto: SOF 2014 /Facebook/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
01.07. - 02.07.2017 | Družabni dogodki
Praznovanje praznika sv. Petra
28.06.2017 | Ostalo
Dogodek ob 26.letnici zavzetja "MMP Robič", 28. junij 1991
01.07. - 02.07.2017 | Družabni dogodki
Praznovanje praznika sv. Petra

Bodite prvi pri oddaji mnenja.