Logo MojaObčina.si

Kobarid

JUTRI
24°C
12°C
PON.
19°C
15°C
Deli
653

Sezona pohodništva gre proti koncu

Tudi v letošnji sezoni beležimo izreden porast pohodnikov, predvsem pohodnikov po Alpe Adria Trail.

Trasa Alpe Adria Trail, ki poteka od Velikega Kleka (Grossgloknerja) pa vse do morja, italijanskega kraja Milje (Muggia), poteka tudi skozi sedem Slovenskih mest/krajev. Po ocenah namestitvenih kapacitet in info centrov v teh krajih, je bilo v letu 2014 realiziranih več kot 4000 nočitev (lani okoli 2500 nočitev).

 

Prevladujejo nemško govoreči pohodniki, prihajajo predvsem iz Avstrije in Nemčije. Zaenkrat še majhen delež pohodnikov prihaja iz pohodniških držav, kot so države Beneluxa in Švice. S promocijsko turo Alpe Adria Trail in številnimi drugimi aktivnostmi na slovenskem trgu pričakujemo porast tudi domačih pohodnikov.

 

Priprave in rezervacije za leto 2015 so že v teku, predvsem zaradi velikega zanimanja turističnih agencij za prodajo pohodniških paketov.

Povezave

Alpe Adria Trail

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi