Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in delu Notranjske zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
11°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 17°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 18°C
torek, 24.10.2017
3°C | 20°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Najlepše urejeni in turistično privlačni ......


TURIZEM

| |
20.11.2013      8:00
A A

Najlepše urejeni in turistično privlačni kraji v Zgornjem Posočju


V juliju, avgustu in septembru so tri območne komisije, ki jih je imenoval IO TZGP, ocenile 58 krajev na območju vseh treh posoških občin – Tolmina, Kobarida in Bovca.


Deli:

Ocenjevalne pole so bile letos malo spremenjene, s čimer je komisija Turistična društva in Krajevne skupnosti pisno seznanila pred akcijo ocenjevanja. Ocenjevalne pole so bile prirejene  za ocenjevanje  naselij / vasi in za ocenjevanje mest. Za mesta v Posočju je komisija štela Bovec, Kobarid in Tolmin. Te je posebej ocenila centralna komisija.

 

Komisija se je odločila, da bo letos podelila eno priznanje najlepše urejenemu mestu in po največ dve enakovredni nagradi najlepše urejenima naseljema oz. vasema v  občinama Tolmin in Kobarid,  in eno nagrado najlepše urejenemu kraju v občini Bovec, saj ima le-ta najmanj naselij.

 

Najlepše urejeni in turistično privlačni kraji bodo nagrajeni s strani TZGP. Pisna priznanja bodo podeljena v petek,  22. 11. 2013, ob 18. uri, v galeriji SDK, Trg maršala Tita 11, 5220 Tolmin.

 

NAJLEPŠE UREJENI IN TURISTIČNO PRIVLAČNI KRAJI V POSOČJU LETA 2013:

Občina Bovec

Srpenica

Občina Kobarid

Svino

Potoki

Občina Tolmin

Modrejce

Gabrje

NAJLEPŠE UREJENO IN TURISTIČNO PRIVLAČNO MESTO V POSOČJU LETA 2013:  

Bovec

 

Skupna ugotovitev komisij je, da so nekatera naselja že tradicionalno vedno lepo urejena. V nekaterih naseljih se je vidno izboljšala urejenost, v drugih pa že leta ostajajo določene neurejenosti, ki kazijo celotno podobo kraja zaradi česar so prizadevni prebivalci teh naselij prikrajšani za kakovostnejše bivanje v svojem okolju.

 

Zelo opazno, v primerjavi z leti nazaj je, da so prebivalci Posočja turizem sprejeli kot dejavnost za katero se je potrebno truditi  z  nenehnim urejanjem krajev, organiziranjem raznih prireditev, prijaznostjo do obiskovalcev in drugo.

 

Pri letošnjem ocenjevanju so bile komisije še posebej pozorne pri ogledu okolice šol, vrtcev in otroških igrišč. Splošna ocena je, v večini primerov, samo dobro, saj bi bilo potrebno  skoraj vsepovsod zamenjati lesene dele klopi ali igral oz. jih vsaj prebarvati, pokositi  travnate površina in okolico lepše ocvetličiti ali ozeleniti. Izjemno lepo pa je urejena okolica vrtca in Dijaškega doma v Tolminu.

 

Koordinatorka: Milena Jurkas

                                                      
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
26.10.2017 | Kultura
Prižgimo lučko pesniku
27.10.2017 | Tečaji in delavnice
Aranžiranje jesenskih ikeban

Bodite prvi pri oddaji mnenja.