Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

oblačno
Ponoči bo delno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 20 stopinj Celzija.
18°C | 27°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 26°C
petek, 30.06.2017
17°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
17°C | 24°C
nedelja, 02.07.2017
15°C | 27°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 19h
V sredo popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo krajevni nalivi in močnejši sunki vetra, ni izključen pojav toče.
18°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Namig za osvežitev ter ogled zgodovinskih in ......


TURIZEM

| |
11.07.2015      15:02
1
A A

Namig za osvežitev ter ogled zgodovinskih in naravnih lepot na NadižiObnovljen Napoleonov most. Foto: Marijan Kuščer
Obnovljen Napoleonov most. Foto: Marijan Kuščer
Deli:

V teh vročih poletnih dneh je Nadiža prava izbira za osvežitev. Kopanje in občudovanje naravnih lepot ter zgodovinske dediščine vsako leto pritegne številne domače in tuje goste. Domačini pa se dnevno podajajamo k reki in tam preživimo poletni prosti čas.

 

Poleg osvežitve v prijetno topli Nadiži priporočamo ogled zgodovinskega Napoleonovega (Rimski) mostu na Nadiži (pod vasjo Logje oziroma pri vasi Podbela),  Nadiških korit in podorne stene v bližini visečega mostu pod vasjo Potoki.

 

TD Nadiža&Nadižka korita

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Olga Kolenc
Olga Kolenc Se strinjam0 Se ne strinjam0
Spoštovani!

Lepo zveni namig za osvežitev ter ogled zgodovinskih in naravnih lepot na Nadiži, a to je žal tudi vse. Le naravne danosti za uspeh v turizmu danes ne zadostujejo več. Slovenija, ki bi bila lahko zaradi naravnih danosti v vrhu svetovnega turizma, ne zmore pogledati preko lastnega plota.
Po petindvajsetih letih sem se včeraj vrnila k Nadiži. Razočarana sem. A ne toliko zaradi obvestila redarske službe, in to na parkirišču ob cesti, ob hudourniški strugi, kjer je prostora za več avtomobilov, in kjer ni označb za prepoved parkiranja ali kak drug namen uporabe. Bolj sem razočarana zaradi dejstva, da ob malih, na grobo urejenih, s kamenjem posutih parkiriščih s parkomati, iz katerih vodijo k reki na plažo neudobne in zdrsljive steze, in struge, ki jo vse bolj zasipa prod, gostu nimate kaj ponuditi. Na plaži ni košev za smeti, na parkirišču so postavljeni plastični toaletni prostori, ki v naravo sploh ne sodijo, stari kamp pa je ostal tam nekje v preteklosti. Človek kaj hitro dobi občutek, da je najpomembnejše poslanstvo v tem naravnem biseru pobiranje parkirnine.

15.07.2015 ob 14:03:46 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
01.07. - 02.07.2017 | Družabni dogodki
Praznovanje praznika sv. Petra
28.06.2017 | Ostalo
Dogodek ob 26.letnici zavzetja "MMP Robič", 28. junij 1991
01.07. - 02.07.2017 | Družabni dogodki
Praznovanje praznika sv. Petra

Bodite prvi pri oddaji mnenja.