Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 17.10.2018

pretežno oblačno
Danes bo sprva večinoma oblačno, ponekod tudi megleno. Predvsem v zahodni polovici Slovenije bodo občasne padavine. Popoldne se bo ponekod v vzhodnih krajih oblačnost trgala, padavine bodo postopno oslabele. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem in v vzhodnih krajih do okoli 20 °C.
12°C | 22°C
četrtek, 16.10.2018
12°C | 22°C
petek, 18.10.2018
12°C | 26°C
sobota, 19.10.2018
12°C | 25°C
nedelja, 20.10.2018
12°C | 24°C
Opozorila
Sreda, 17.10.2018 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
22°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Župan je sprejel delegacijo županov iz ......


OBVESTILA

| |
08.08.2018      7:42
A A

Župan je sprejel delegacijo županov iz Solnograške regijeDeli:
Pretekli teden je Kobarid obiskala delegacija županov iz regije Pinzgau. Srečali so se z županom Občine Kobarid Robertom Kavčičem, predsednikom uprave Fundacije Poti miru v Posočju Zdravkom Likarjem in direktorjem Kobariškega muzeja Martinom Šolarjem. Delegacijo je spremljala Karin Hojker iz Avstrijskega veleposlaništva Ljubljana.

Namen obiska je bil spoznati občino Kobarid in sodelovanje lokalne skupnosti z ustanovo Fundacijo Poti miru v Posočju in Kobariškim muzejem, skupni projekti na temo obeleževanja 100.letnic prve svetovne vojne, vzpostavitev Poti miru, učinki projektov in podobno. 

Po uvodnem pozdravu in dobrodošlici je župan Robert Kavčič predstavil občino in sodelovanje z omenjenimi deležniki ter odgovoril na številna vprašanja. Dotaknili so se tudi drugih vsebin, od gospodarstva do šolstva in sociale, financiranja lokalne skupnosti, podpore projektom,...  V nadaljevanju srečanja je Tadej Koren iz Fundacije Poti miru v Posočju predstavil Pot miru od Alp do Jadrana, direktor Kobariškega muzeja Martin Šolar pa zgodbo Kobariškega muzeja, ki so si ga tudi ogledali. 

Župan Robert Kavčič se je županom zahvalil za obisk in čas, ki so si ga vzeli za obisk Kobarida. Poudaril je, da so tovrstne zmenjave izkušenj in dobrih praks zelo dobrodošle in koristne.  0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.