Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo zjutraj in dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 19°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 18°C
torek, 24.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Vprašalnik o potrebah končnih uporabnikov po ......


OBVESTILA

| |
21.04.2016      14:00
A A

Vprašalnik o potrebah končnih uporabnikov po širokopasovnih storitvah naslednje generacije v občini KobaridDeli:

Za namene priprave Načrta razvoja širokopasovnega omrežja naslednje generacije v Občini Kobarid (v nadaljevanju Načrt razvoja) potrebujemo podatek o potrebah končnih uporabnikov po širokopasovnih storitvah v Občini Kobarid. Prosimo, da izpolnite vprašalnik, ki nam bo v pomoč pri pripravi načrta razvoja širokopasovnega omrežja naslednje generacije v Občini Kobarid. Podatke, zbrane s pomočjo vprašalnika, bomo po predpisani metodologiji obdelali in agregatno prikazali v  grafični in pisni obliki v Načrtu razvoja.

 

Širokopasovno omrežje elektronskih komunikacij je tisto omrežje, ki končnemu uporabniku ponuja možnost dostopa do širokopasovnih storitev. V strogo tehničnem smislu je širokopasovno omrežje telekomunikacijsko prenosno omrežje, ki za prenos signalov uporablja različne prenosne medije s širokim frekvenčnim območjem, razdeljenim na način, ki omogoča tvorjenje množice medsebojno neodvisnih kanalov za sočasni (simultani) prenos podatkov, govora in slike. Širokopasovna omrežja se delijo na hrbtenična omrežja, geografsko omejena omrežja krajevnega značaja in dostopovna omrežja.

 

Vsebina vprašalnika se nanaša na potrebe posameznih gospodinjstev, zasebnih in javnih subjektov na območju celotne občine, ki imajo ali nimajo dostopa do storitve širokopasovnih omrežij. Namen pridobitve podatkov je prepoznati trenutne potrebe končnih uporabnikov ter predvideti potrebne storitve za razvoj in rast gospodarskih in družbenih dejavnosti v mestnih in podeželskih naseljih.

 

Projektni cilji

Z gradnjo širokopasovnega omrežja naslednje generacije želi Občina Kobarid vsem gospodinjstvom zagotoviti dostop do interneta s hitrostjo vsaj 100 Mb/s. S tem bo spodbudila gospodarski in socialni razvoj občine:

-        premostitev digitalne ločnice s povezovanjem območij, na katerih ni zadostne širokopasovne povezljivosti,

-        izboljšanje razpoložljivosti spletnih storitev (npr. e-poslovanje),

-        dvig življenjskega standarda (npr. delo na daljavo),

-        možnost dostopa do različnih vrst izobraževanja (npr. spletno učenje, vseživljenjsko učenje),

-        izboljšanje dostopa do informacij za vse prebivalce,

-        učinkovitost javnih storitev (e-uprava),

-        optimizacijo poslovnega okolja,

-        spodbujanje novih in ohranitev obstoječih podjetij,

-        okrepitev razvoja podeželskega turizma, nepremičnin, kmetijstva in drugih pomembnih gospodarskih panog,

-        povečanje konkurence na trgu telekomunikacijskih storitev,

-        izboljšanje konkurenčnosti in inovativnosti,

-        privabljanje vhodnih naložb,

-        preprečevanje selitve gospodarske dejavnosti.

V anketi sodeluje vzorec približno 5 procentov občanov in podjetnikov s celotnega območja občine.

 

Prosimo, da za namene priprave načrta razvoja odprtega širokopasovnega omrežja naslednje generacije v Občini Kobarid, odgovorite na vprašanja dostopna na povezavi:

 

https://www.surveymonkey.com/r/BJN9LLN

 

Za vsa dodatna pojasnila smo vam na razpolago na elektronskem naslovu: nejc.kumar@rra-sp.si ali na telefonski številki 05 330 66 89 (RRA SEVERNE PRIMORSKE d.o.o. Nova Gorica, g. Nejc Kumar).
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
26.10.2017 | Kultura
Prižgimo lučko pesniku
27.10.2017 | Tečaji in delavnice
Aranžiranje jesenskih ikeban

Bodite prvi pri oddaji mnenja.