Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Nastajale bodo krajevne padavine, deloma kot plohe ali nevihte, ki jih bo več na zahodu. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo 26 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
15°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 27°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 27°C
petek, 30.06.2017
17°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
30°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Vprašalnik o potrebah končnih uporabnikov po ......


OBVESTILA

| |
21.04.2016      14:00
A A

Vprašalnik o potrebah končnih uporabnikov po širokopasovnih storitvah naslednje generacije v občini KobaridDeli:

Za namene priprave Načrta razvoja širokopasovnega omrežja naslednje generacije v Občini Kobarid (v nadaljevanju Načrt razvoja) potrebujemo podatek o potrebah končnih uporabnikov po širokopasovnih storitvah v Občini Kobarid. Prosimo, da izpolnite vprašalnik, ki nam bo v pomoč pri pripravi načrta razvoja širokopasovnega omrežja naslednje generacije v Občini Kobarid. Podatke, zbrane s pomočjo vprašalnika, bomo po predpisani metodologiji obdelali in agregatno prikazali v  grafični in pisni obliki v Načrtu razvoja.

 

Širokopasovno omrežje elektronskih komunikacij je tisto omrežje, ki končnemu uporabniku ponuja možnost dostopa do širokopasovnih storitev. V strogo tehničnem smislu je širokopasovno omrežje telekomunikacijsko prenosno omrežje, ki za prenos signalov uporablja različne prenosne medije s širokim frekvenčnim območjem, razdeljenim na način, ki omogoča tvorjenje množice medsebojno neodvisnih kanalov za sočasni (simultani) prenos podatkov, govora in slike. Širokopasovna omrežja se delijo na hrbtenična omrežja, geografsko omejena omrežja krajevnega značaja in dostopovna omrežja.

 

Vsebina vprašalnika se nanaša na potrebe posameznih gospodinjstev, zasebnih in javnih subjektov na območju celotne občine, ki imajo ali nimajo dostopa do storitve širokopasovnih omrežij. Namen pridobitve podatkov je prepoznati trenutne potrebe končnih uporabnikov ter predvideti potrebne storitve za razvoj in rast gospodarskih in družbenih dejavnosti v mestnih in podeželskih naseljih.

 

Projektni cilji

Z gradnjo širokopasovnega omrežja naslednje generacije želi Občina Kobarid vsem gospodinjstvom zagotoviti dostop do interneta s hitrostjo vsaj 100 Mb/s. S tem bo spodbudila gospodarski in socialni razvoj občine:

-        premostitev digitalne ločnice s povezovanjem območij, na katerih ni zadostne širokopasovne povezljivosti,

-        izboljšanje razpoložljivosti spletnih storitev (npr. e-poslovanje),

-        dvig življenjskega standarda (npr. delo na daljavo),

-        možnost dostopa do različnih vrst izobraževanja (npr. spletno učenje, vseživljenjsko učenje),

-        izboljšanje dostopa do informacij za vse prebivalce,

-        učinkovitost javnih storitev (e-uprava),

-        optimizacijo poslovnega okolja,

-        spodbujanje novih in ohranitev obstoječih podjetij,

-        okrepitev razvoja podeželskega turizma, nepremičnin, kmetijstva in drugih pomembnih gospodarskih panog,

-        povečanje konkurence na trgu telekomunikacijskih storitev,

-        izboljšanje konkurenčnosti in inovativnosti,

-        privabljanje vhodnih naložb,

-        preprečevanje selitve gospodarske dejavnosti.

V anketi sodeluje vzorec približno 5 procentov občanov in podjetnikov s celotnega območja občine.

 

Prosimo, da za namene priprave načrta razvoja odprtega širokopasovnega omrežja naslednje generacije v Občini Kobarid, odgovorite na vprašanja dostopna na povezavi:

 

https://www.surveymonkey.com/r/BJN9LLN

 

Za vsa dodatna pojasnila smo vam na razpolago na elektronskem naslovu: nejc.kumar@rra-sp.si ali na telefonski številki 05 330 66 89 (RRA SEVERNE PRIMORSKE d.o.o. Nova Gorica, g. Nejc Kumar).
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
01.07. - 02.07.2017 | Družabni dogodki
Praznovanje praznika sv. Petra
28.06.2017 | Ostalo
Dogodek ob 26.letnici zavzetja "MMP Robič", 28. junij 1991
01.07. - 02.07.2017 | Družabni dogodki
Praznovanje praznika sv. Petra

Bodite prvi pri oddaji mnenja.