Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 17.11.2018

jasno
Danes bo povečini sončno, le ponekod v notranjosti Slovenije občasno zmerno oblačno. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 8, na Primorskem do 12 °C.
4°C | 12°C
nedelja, 16.11.2018
5°C | 14°C
ponedeljek, 18.11.2018
4°C | 9°C
torek, 19.11.2018
4°C | 8°C
sreda, 20.11.2018
5°C | 6°C
Opozorila
Sobota, 17.11.2018 ob 6h
Danes in jutri bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini lahko presegli hitrost 100 km/h.
4°C
12°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Višja nadomestila na dostopnih mestih ob ......


TURIZEM, OBVESTILA

| |
31.05.2018      15:05
A A

Višja nadomestila na dostopnih mestih ob Nadiži in v ZaročiščuVišina nadomestila na dostopnih mestih ob Nadiži  in v Zaročišču (od 1. 6. 2018 dalje)  po novem znaša 1,50 evra na uro,cena dnevnega nadomestila pa 10 evrov. Foto: Nataša Hvala Ivančič
Višina nadomestila na dostopnih mestih ob Nadiži in v Zaročišču (od 1. 6. 2018 dalje) po novem znaša 1,50 evra na uro,...
Deli:

Na dostopnih mestih ob Nadiži (Robič, Podbela, Napoleonov most, Logje) se s 15. junijem začne izvajati parkirni režim. Nadomestilo se bo pobiralo do 31. avgusta vsak dan med 9. in 19. uro. 

Višina nadomestila na dostopnih mestih ob Nadiži  in v Zaročišču (od 1. 6. 2018 dalje)  po novem znaša 1,50 evra na uro,cena dnevnega nadomestila pa 10 evrov. V obdobju, za katerega bo plačano nadomestilo na katerem koli urejenem dostopnem mestu, bo z istim potrdilom mogoče uporabiti vsa ostala urejena dostopna mesta in tudi morebitna javna parkirišča.


Letne in tedenske dovolilnice bodo na voljo v Turistično-informacijskem centru Kobarid, brezplačne dovolilnice za lastnike parcel pa na Občini Kobarid. Letno nadomestilo za občane in lastnike stanovanjskih ter počitniških objektov v občini znaša 18 evrov, za ostale pa 48 evrov. Gostje, ki prenočujejo pri turističnih ponudnikih na območju kobariške občine, lahko kupijo tedensko dovolilnico, za katero bodo odšteli 16 evrov. Z njo lahko uporabljajo dostopna mesta pri Nadiži in v Zaročišču. Potrdilo o plačilu in dovolilnico je zaradi lažje kontrole treba namestiti na vidno mesto na spodnjem delu vetrobranskega stekla.

 

Povišanje dnevnega nadomestila je posledica preobremenjenosti urejenih dostopnih mest v preteklih letih. S tem ukrepom se predvideva razbremenitev parkiranja na teh mestih in spodbujanje uporabe javnega prevoza Hop ON Hop OFF Kobarid.

 

Glede na lanskoletne izkušnje vse uporabnike dostopnih mest in kopališč pozivamo, da odpadke pospravijo in odnesejo s seboj oziroma jih odlagajo v za to namenjene zabojnike. Prepovedana je uporaba odprtega ognja, pranje avtomobila in posode, umivaje domačih živali ter kakršnokoli drugo onesnaževanje rečnega nabrežja in reke. Na s tablami označenih mestih, ki jih obiskovalci uporabljajo za plavanje in potapljanje, je v času turistične sezone od 15. junija do 31. avgusta med 9. in 19. uro prepovedano kopanje domačih živali in njihovo zadrževanje na obrežju reke. Prepovedana je tudi uporaba nabrežij Nadiže za dostop za športno plovbo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.11.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.