Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.07.2017

delno oblačno
Popoldne bo deloma sončno s spremenljivo oblačnostjo. Nastale bodo plohe in posamezne nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 25, na Primorskem do okoli 27 stopinj C.
15°C | 29°C
sreda, 26.07.2017
12°C | 25°C
četrtek, 27.07.2017
14°C | 27°C
petek, 28.07.2017
16°C | 30°C
sobota, 29.07.2017
18°C | 30°C
Opozorila
Torek, 25.7.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
29°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Uvodno srečanje skupine Kobarid v sklopu ......


DOGODKI

| |
03.03.2016      21:10
A A

Uvodno srečanje skupine Kobarid v sklopu preventivnega programa za starejše »Aktivna starost – sožitje generacij«Deli:

V sredo, 24. februarja 2016 se je ob 17. uri v Domu Andreja Manfreda prvič srečala skupina starejših v sklopu preventivnega programa »Aktivna starost - sožitje generacij«, ki je bilo organizirano s strani Centra za socialno delo Tolmin. Program sofinancira Občina Kobarid, njegov namen pa je dopolniti dejavnosti za starejše in s tem izboljšati kakovost življenja starejših v lokalnem okolju.

Cilj programa je na eni strani preprečevati socialno izključenost starejših, jim omogočiti aktivno in zdravo staranje ter ohranjanje avtonomije in neodvisnosti. Na drugi strani pa bi želeli, da se med člani skupine oblikujejo pristnejše vezi, ki bi dolgoročno delovale po principu skupin za samopomoč.

Na uvodnem srečanju smo se z udeleženci pogovorili o aktivnostih, za katere bi želeli, da se dvakrat mesečno odvijajo v Kobaridu. S strani CSD Tolmin so bile predstavljene tudi socialno varstvene pravice, do katerih so lahko upravičeni starejši.

Skupina v Kobaridu bo potekala vsako 2. in 4. sredo v mesecu ob 18. uri v Domu Andreja Manfreda. Naslednje srečanje se bo zgodilo 9. marca, ko bomo obeležili Dan žena ob skodelici zdravilnega čaja in se družili ob prijetnem pogovoru.  

Prijazno vabljeni starejši in mlajši upokojenci!

Rebeka Balažić Tonkli,
CSD Tolmin
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.