Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.11.2017

oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, predvsem na vzhodu in severu pa delno jasno. Pihal bo jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 10, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 0 °C.
5°C | 13°C
petek, 24.11.2017
6°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
7°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
7°C | 10°C
ponedeljek, 27.11.2017
-4°C | 10°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Sprejet je Proračun Občine Kobarid za leto ......


OBČINSKI SVET, OBVESTILA

| |
03.04.2015      11:15
A A

Sprejet je Proračun Občine Kobarid za leto 2015


Na 4. redni seji Občinskega sveta Občine Kobarid, dne 31. marca 2015, so občinski svetniki Občine Kobarid sprejeli Proračun Občine Kobarid za leto 2015.


4. redna seja Občinskega sveta Občine Kobarid. Foto: Nataša Hvala Ivančič
4. redna seja Občinskega sveta Občine Kobarid. Foto: Nataša Hvala Ivančič
Deli:

Občinski svetniki Občine Kobarid so po potrditvi dnevnega reda in zapisnika 3. redne seje ter seznanitvi o realizaciji sklepov 3. redne seje obravnavali in sklepali o predlogu Proračuna Občine Kobarid s prilogami in Odloku o Proračunu Občine Kobarid za leto 2015. 

 

Razvojno naravnan Proračun Občine Kobarid  je na prihodkovni in odhodkovni strani izravnan na 4.352.856,73 evrov. Poleg rednih, zakonsko določenih obveznosti vključuje investicijo obnove večnamenskega objekta Livek, sanacijo parkirišča Kuhinja,  investicije v kulturno, športno in turistično infrastrukturo, investicijsko vzdrževanje komunalne infrastrukture in vodovodov ter druge investicije krajevnih skupnosti in turističnih društev pomembne za razvoj občine. Občinski svetniki so proračun sprejeli in s tem občinski upravi dali zeleno luč, da prične z uresničevanjem zastavljenih ciljev. 

 

V tretji točki dnevnega reda so svetniki obravnavali in sklepali o Zaključnem računu Proračuna Občine Kobarid za leto 2014. Zakon o javnih financah določa, da župan pripravi predlog zaključnega računa občinskega proračuna za preteklo leto in ga predloži ministrstvu, pristojnemu za finance, do 31. marca tekočega leta ter v sprejem občinskemu svetu najkasneje do 15. aprila tekočega leta. Občinski svetniki so se seznanili z izvršitvijo s proračunom opredeljenih ciljev in nalog občine, učinkovitostjo in zakonitostjo porabe sredstev ter zaključni račun potrdili. 

 

Sledila je predstavitev predloga novega Pravilnika o dodeljevanju sredstev za prireditve in druge aktivnosti, ki pospešujejo kulturni, športni in turistični razvoj ter promocijo občine Kobarid, katerega so svetniki potrdili. Nov pravilnik nadomešča trenutno veljavni Pravilnik o sofinanciranju kulturnih aktivnosti v Občini Kobarid in z njegovim sprejemom se vse prireditve na kobariškem vrednotijo po enotnih merilih in sofinancirajo iz ene proračunske postavke. Po potrjenem letnem programu kulture in športa, bo predvidoma v maju, objavljen javni razpis.

 

Občinski svetniki so obravnavali in potrdili predlog Pravilnika o plačah občinskih funkcionarjev, nagradah članov delovnih teles občinskega sveta in nadzornega odbora ter povračilih stroškov. V nadaljevanju seje so sprejeli sklep, da se na podlagi 11. člena sprejetega pravilnika, od aprila 2015 do decembra 2015, znižajo plačila za 10 % za opravljene naloge vsem občinskim funkcionarjem, članom delovnih teles občinskega sveta in nadzornega odbora. 

 

Kategorizirane občinske ceste je občina dolžna vrisati in urediti njihovo lastništvo, in sicer tako, da z lastniki zemljišč sklene ustrezen pravni posel, s katerim pridobi lastninsko pravico na nepremičninah, po katerih poteka cesta. V primeru, da lastnik take nepremičnine ne želi prenesti na občino, se občina lahko posluži postopka razlastitve. Občina Kobarid je pristopila k sistematičnemu urejanju zatečenega stanja, pri čemer v proračunu zagotavlja določena sredstva za stroške geodetskih postopkov, cenitev, odkupov, notarskih overitev sklenjenih pogodb in vknjižbe pridobljene lastninske pravice. Občinski svet je obravnaval in sklepal o določitvi odškodnine za odkup zemljišč, po katerih potekajo zgrajene kategorizirane občinske ceste v občini Kobarid in sprejel sklep, ki ga prilagamo v nadaljevanju. 

 

Tudi v občini Kobarid izvaja Center za socialno delo Tolmin  pomoč družini na domu. V letu 2014 je pomoč prejemalo 36 uporabnikov, izvajale pa so jo 4 oskrbovalke. Občina Kobarid v skladu z določenim razmejitvenim deležem plačuje 25 % stroškov vodenja in koordiniranja ter stroškov dela za 4 socialne oskrbovalke, ki skupaj opravijo 400 efektivnih ur na mesec. Občinski svet je soglašal s ceno storitve pomoči družini na domu in potrdil ceno storitve za uporabnika v višini 3,16 EUR / uro.

 

V nadaljevanju seje je Občinski svet Občine Kobarid za člana sveta javnega zavoda Posoškega razvojnega centra imenoval Branka Veliščka, Edija Melinca in Darka Baloha. V programski svet Kobariškega muzeja pa predlagal Danila Ivančiča in Matica Volariča.

 

Občinski svetniki Občine Kobarid so se ob zaključku seje soglasno strinjali, da Občina Kobarid podpira prizadevanja Občine Bovec za ponovni zagon visokogorskega smučišča na Kaninu.   

 
Priloge:
PDF
sklep_visinaodskodninezakategoriziraneceste_sprejet.pdf
38532_sklep_visinaodskodninezakategoriziraneceste_sprejet.pdf (32,55 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.