Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Danes bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Sredi dneva in popoldne bo ponekod pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
9°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Projekt vpisa Poti miru od Alp do Jadrana - ......


OBVESTILA

| |
18.01.2016      20:28
A A

Projekt vpisa Poti miru od Alp do Jadrana - dediščina 1. svetovne vojne na UNESCO Poskusni seznam svetovne dediščineDeli:
V sredo, 13. januarja 2016, sta Fundacija Poti miru v Posočju in Nacionalni odbor za obeleževanje 100-letnic 1. svetovne vojne skupaj s predstavniki Ministrstva za kulturo, Ministrstva za obrambo, generalno sekretarko UNESCO slovenske Nacionalne komisije  in direktorico Urada Unesco Slovenija Marjutko Hafner ter Zavodom za varstvo kulturne dediščine-Območna enota Nova Gorica, županom oziroma predstavnikom občin vzdolž Poti miru od Alp do Jadrana in predstavnikom Slovenskih železnic, predstavili projekt vpisa Poti miru od Alp do Jadrana - dediščina 1. svetovne vojne na UNESCO Poskusni seznam svetovne dediščine.

Predstavljen je bil sam projekt nominacije, ki vključuje vpis Poti miru s izbranimi lokacijami (pokopališča, kapelice, kostnice, vojaški ostanki), postopek UNESCO nominacije ter učinki "blagovne znamke" UNESCO na razvoj regije. Zbrani župani in njihovi predstavniki so izrazili naklonjenost in interes, saj predstavlja znak UNESCO velik razvojni potencial. 

Cilj projekta je skupen vpis dediščine 1. svetovne vojne na UNESCO seznam svetovne dediščine z Italijo in Avstrijo do stote obletnica konca 1. svetovne vojne. Pot miru od Alp do Jadrana govori v jeziku, ki je pred stotimi
leti potihnil, govori o sodelovanju, o sožitju in delu v skupno dobro.

Pot miru je trajnostni projekt, za katerega so Nacionalni odbor za obeleževanje 100-letnic 1. svetovne vojne in tudi Vlada Republike Slovenije, da zasluži širšo mednarodno odmevnost, ki jo lahko doseže bodisi s vpisom dediščine na UNESCO Poskusni seznam svetovne dediščine in UNESCO seznam svetovne dediščine v drugem koraku, bodisi s prizadevanji za pridobitev Znaka evropske dediščine ali Kulturne poti Sveta Evrope.

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.10.2017
Danes ni dogodkov.
26.10.2017 | Kultura
Prižgimo lučko pesniku
27.10.2017 | Tečaji in delavnice
Aranžiranje jesenskih ikeban

Bodite prvi pri oddaji mnenja.