Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 19.08.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 18, na Primorskem okoli 20 stopinj C.
17°C | 31°C
nedelja, 20.08.2017
16°C | 27°C
ponedeljek, 21.08.2017
12°C | 28°C
torek, 22.08.2017
11°C | 26°C
sreda, 23.08.2017
12°C | 28°C
Opozorila
Petek, 18.8.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
31°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Predstavitev Poti miru od Alp do Jadrana in ......


TURIZEM, OBVESTILA

| |
09.03.2015      13:46
A A

Predstavitev Poti miru od Alp do Jadrana in Doline Soče v PresseClub v Münchnu


V ponedeljek, 23. februarja 2015, sta se Fundacija Poti miru v Posočju in Pokrajina Gorica odzvali povabilu Generalnega konzulata Republike Slovenije v Münchnu in Društva Bavarska-Slovenija. V PresseClub München sta predstavili projekt Pot miru od Alp do Jadrana.


Predstavitev Poti miru od Alp do Jadrana in Doline Soče v PresseClub v Münchnu. Foto: Fundacija Poti miru v Posočju
Predstavitev Poti miru od Alp do Jadrana in Doline Soče v PresseClub v Münchnu. Foto: Fundacija Poti miru v Posočju
Deli:

Gostitelji so povabljenim gostom želeli predstaviti Slovenijo kot deželo različnih doživetij, zato so bile ob tej priložnosti predstavljene tudi turistične destinacije Dolina Soče, Terme Čatež, Maribor in Obala. 

 

Goste je nagovorila in pozdravila veleposlanica Republike Slovenije v Zvezni republiki Nemčiji Marta Kos – Marko, vodja predstavništva za slovenski turizem v Nemčiji Javne agencije SPIRIT Majda Dolenc in podpredsednica PresseClub-a.

Predstavniki Fundacije Poti miru v Posočju in Pokrajine Gorica so podali osnovne podatke o soški fronti, delovanju in poslanstvu Fundacije Poti miru v Posočju ter celotni poti Pot miru od Alp do Jadrana s poudarkom na glavnih zgodovinskih točkah, katere otvoritev bo v soboto, 21. marca 2015, na skupnem Trgu Evrope/Piazzi Transalpina med Novo Gorico in Gorico. Ravno ob obeleževanju stoletnic prve svetovne vojne postaja Pot miru ena zanimivejših poti tudi v mednarodnem prostoru, kar dokazuje lanski povečan obisk zgodovinskih točk in muzejev ter povečano zanimanje po vodenih ogledih iz različnih držav v letošnjem letu.

 

Dolino Soče je predstavil Dušan Skočir, ki je eden izmed glavnih pobudnikov sodelovanja med Občino Kobarid in Občino Brannenburg. Obiskovalci so si ogledali promocijski film Doline Soče, kateremu je sledila predstavitev turistične ponudbe in razvoj turizna celotne doline. 

 

Prisotni povabljeni gostje (novinarji, organizatorji potovanj, predstavniki različnih organizacij ter drugi zainteresirani), so pohvalili idejo in pomen Poti miru od Alp do Jadrana. Dolino Soče mnogi že poznajo in verjamemo, da se bo zanimanje za obisk še povečal. 

Pozitiven je bil tudi odziv novinarjev in predstavnikov združenj, ki se v okviru svojega delovanja ukvarjajo  z zgodovinskimi temami na področju jugovzhodne Evrope, saj v Nemčiji do sedaj še ni bilo celovite in tako obsežne predstavitve tega območja v okviru 1. svetovne vojne, kot tudi ne sodelovanja, kot ga predstavlja projekt Poti miru. 

 

Dolino Soče so zastopali Fundacija Poti miru v Posočju, Maša Klavora in Katja Sivec, župan Občine Tolmin Uroš Brežan in LTO Sotočje Haris Bohorč. Srečanja se je udeležil tudi župan Občine Brannenburg  Mathias Jokisch in Manfred Benkl, ki sta v pogovoru z veleposlanico RS zagotovila, da si bosta tudi v prihodnje prizadevala za še tesnejše povezovanje in sodelovanje med občinama.

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.08.201 | Umetnost
12. Atelje pod Krnom
19.08.201 | Šport
9. malonogometni turnir Breginj 2017
19.08.2017 | Družabni dogodki
Koncert Borut Skočir in Kaps´lni
21.08.201 | Tečaji in delavnice
Počitniški program "Uživaj dan in ne bodi sam!
26.08.2017 | Družabni dogodki
Tango večer v Kobaridu
19.08.201 | Umetnost
12. Atelje pod Krnom
19.08.201 | Šport
9. malonogometni turnir Breginj 2017
19.08.2017 | Družabni dogodki
Koncert Borut Skočir in Kaps´lni
21.08.201 | Tečaji in delavnice
Počitniški program "Uživaj dan in ne bodi sam!
26.08.2017 | Družabni dogodki
Tango večer v Kobaridu

Bodite prvi pri oddaji mnenja.