Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 19°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 18°C
torek, 24.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Poskrbite za varnost premoženja


OBVESTILA

| |
11.07.2015      16:50
A A

Poskrbite za varnost premoženjaDeli:

V času poletne sezone, tudi v dolini Soče, policisti obravnavajo večje število premoženjskih kaznivih dejanjih.

 

Zato policisti ponovno opozarjajo na upoštevanje osnovnih  samozaščitnih ukrepov in svetujejo, da v osebnih avtomobilih ne puščate  vrednejših predmetov na vidnih mestih (npr. na sedežih, policah ali na drugih  vidnih mestih), saj so ti predmeti pogosto vaba za nepridiprave oz. tatove;  varneje bodo na primer shranjeni v prtljažniku vozila. Prav tako vrednejši  predmeti (denar, bančne kartice, zlatnina…) ne sodijo v predale vozil. Ko  zapuščate vozilo je potrebno zakleniti vozilo, prtljažnik in  pokrov posode za gorivo, vključiti alarmno napravo…

(več preventivnih nasvetov na  spletni strani: http://www.policija.si/index.php/preventiva-/preventiva/432-vlomi-v-vozila), saj nekateri  storilci kaznivih dejanj izkoristijo nepazljivost ljudi in izvršijo kazniva  dejanja (tatvine torbic, denarja, mobilnih telefonov, dokumentov ter drugih  predmetov) iz osebnih vozil.

 

V primeru, da opazite sledi vloma ali tatvin v  motorno vozilo, stanovanje, stanovanjski objekt ipd., zadevo  takoj  prijavite najbližji policijski  postaji oz. pokličete na interventno številko Policije 113  ali  anonimni  telefon policije 080  1200 in do prihoda policistov ničesar ne prijemate ali  premikate zaradi morebitnega poškodovanja ali uničenja sledi, ki bi lahko  pripeljale do odkritja storilca kaznivega dejanja

(več o tem tudi na naslednjih  spletnih straneh Policije: http://www.policija.si/index.php/preventiva-/preventiva/8865-vlomilci-in-tatovi-niso-na-dopustu-preventivni-nasveti-policije).

 

V primeru, če  postanete žrtev kaznivega dejanja, lahko policistom pomagate pri izsleditvi  storilca tudi tako, da si poskušate zapomniti čim več  podatkov o storilcu: izgled storilca, smer bega, prevozno sredstvo, s  katerim se je odpeljal ...

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
26.10.2017 | Kultura
Prižgimo lučko pesniku
27.10.2017 | Tečaji in delavnice
Aranžiranje jesenskih ikeban

Bodite prvi pri oddaji mnenja.