Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.02.2018

pretežno jasno
Zvečer se bodo pojavljale rahle padavine. V večjem delu države bo snežilo, ob morju in na Goriškem bo rahlo deževalo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna do močna burja. Veter bo gradil snežne zamete. Ponoči bodo padavine oslabele in povečini ponehale.
4°C | 8°C
nedelja, 25.02.2018
-3°C | 1°C
ponedeljek, 26.02.2018
-6°C | -2°C
torek, 27.02.2018
-6°C | 2°C
Opozorila
Petek, 23.2.2018 ob 18h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
4°C
8°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

POPRI – Podjetje za prihodnost


OSNOVNA ŠOLA, OBVESTILA

| |
15.04.2015      13:19
A A

POPRI – Podjetje za prihodnost


Letošnjega vseslovenskega podjetniškega tekmovanja POPRI, so se udeležili tudi učenci OŠ Kobarid in se uvrstili med 10 polfinalistov v kategoriji osnovnošolci. Zaključna prireditev z razglasitvijo zmagovalcev bo v četrtek, 23. aprila, v Novi Gorici.


Uspešni mladi podjetniki OŠ Kobarid. Foto: arhiv OŠ Kobarid
Uspešni mladi podjetniki OŠ Kobarid. Foto: arhiv OŠ Kobarid
Deli:

Tekmovanje POPRI je organizirano pod okriljem Primorskega tehnološkega parka in je namenjeno spodbujanju ustvarjalnosti, inovativnosti, uporabi sodobnega znanja in tehnologij ter razvoju podjetnosti med mladimi. Zasnovano je kot tekmovanje za izbor najboljše podjetniške ideje, ki temelji na razvoju ideje do izdelka oziroma storitve ter izdelavi in predstavitvi poslovnega modela.

 

V letošnjem šolskem letu so tudi na OŠ Simona Gregorčiča Kobarid organizirali interesno dejavnost Podjetniški eksperiment, v katero se je vključilo 7 učencev zadnjega triletja: Gašper Uršič, Jaž Stamenković, Miha Štih, Timotej Vončina, Domen Uršič, Anže Valentinčič in Anej Murkovič. Svoj projekt so poimenovali SHIFT. Skozi 20 popoldanskih srečanj so pod mentorstvom Jerneja Rutarja poiskali problem, na inovativen in ustvarjalen način razvili rešitev zanj, izdelali projektno nalogo in znali svojo podjetniško zamisel dobro predstaviti in navdušiti strokovno žirijo. Izmed 160 udeležencev so se uvrstili med 10 polfinalistov v kategoriji osnovnošolci.

 

Zmagovalci bodo znani na zaključni prireditvi podjetniškega tekmovanja POPRI, ki bo 23. 4. 2015 v SNG Nova Gorica, s pričetkom ob 19. uri. Na prireditvi bodo poleg zmagovalcev razglasili tudi najbolj popoprano idejo, to je idejo, ki je ne glede na točke, požela največ zanimanja komisije.

 

Iskrene čestitke mladim podjetnikom!

 

 

 

Povzeto iz spletne strani OŠ Kobarid

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Smaragdni odsev
Številka: December 2017
Izšla: 12.12.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.