Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
8°C | 21°C
četrtek, 19.10.2017
7°C | 21°C
petek, 20.10.2017
9°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Parkirišče Planina Kuhinja


OBVESTILA

| |
06.11.2015      11:22
A A

Parkirišče Planina Kuhinja


Javni zavod Triglavski narodni park je nosilec projekta ''Celovito uvajanje okolju prijazne mobilnosti v Triglavskem narodnem parku za ohranjanje in pravo doživljanje narave'', s krajšim naslovom PARKIRAJ IN DOŽIVI NARAVO! (FM EGP 2009 – 2014). Partnerji v projektu so še: Turizem Bohinj, Občina Bohinj, Občina Kobarid, CTRP-Kranj, ZRC-SAZU ter Posoški razvojni center.


Dvoletni projekt Parkirišče Kuhinja je v teku in dela potekajo po planu
Dvoletni projekt Parkirišče Kuhinja je v teku in dela potekajo po planu
Deli:

Namen projekta je, da se preko povečanja možnosti in privlačnosti obiskovanja TNP z različnimi oblikami mehke mobilnosti (pohodništvo in kolesarjenje, javni potniški promet) ter z okrepitvijo razumevanja obiskovalcev o vplivu motornega prometa na naravo, zmanjša obremenjenost tukajšnje narave z avtomobilskim obiskom in parkiranjem v naravnem okolju. S tem pa se bo poleg ohranjenosti narave  in zmanjšanega pritiska na prostor povečala dostopnost vključenih naravnih vrednot (Bohinjskega jezera in podkrnskih Kuhinje) za vse skupine obiskovalcev ter okrepila privlačnost doživljanja narave.

 

Občina Kobarid se je kot partnerica v projekt vključila v skladu s svojo jasno vizijo, da se na podlagi dobro ohranjene narave območje pod Krnom razvija v smeri sonaravnega turizma oziroma trajnostnega razvoja.

Dosedanje degradirano območje opuščenega peskokopa pri planini Kuhinja oziroma pod območjem naravne vrednote Krn‒Morena, bo sonaravno urejeno v parkirišče, ki bo omogočilo urejeno parkiranje avtomobilov in s tem odmik ter omejevanje motoriziranega prometa in parkiranja od območja naravne vrednote. Obenem bo omogočilo tudi prihod in obračanje vozil morebitnega javnega prevoza ter zasebnih kombijev. Na parkirišču bo na voljo 60 parkirnih mest.

Skupna vrednost celotnega projekta "Parkiraj in doživi naravo" znaša približno 400.000 evrov.
Finančna vrednost projekta Občine Kobarid znaša okoli 130.000 evrov, od tega je okoli 100.000 evrov nepovratnih sredstev 
Programa Norveškega finančnega mehanizma 2009-2014 (Program NOR) in Programa Finančnega mehanizma EGP 2009-2014 (Program EGP). Razliko (okoli 30.000 evrov) bo občina zagotovila iz 23.člena Zakona o financiranju občin. Projekt je v teku in dela potekajo po planu. Zaključena bodo v letu 2016. 


V tem času so za nemoteno ter varno izvedbo del v času sanacije delne ter občasne 15 minutne popolne zapore ceste Vrsno - Krn LC 168 051 (približno 300 metrov pred parkiriščem Kuhinja), od ponedeljka do sobote, med 7. in 17. uro. Med 17. in 7. uro je cesta prevozna predvidoma brez zapor.

 

 


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.