Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 30.06.2017

pretežno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
16°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
16°C | 26°C
ponedeljek, 03.07.2017
14°C | 27°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
16°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Očistimo Kobariško 2014 – prostovoljci znova ......


OSNOVNA ŠOLA, DRUŠTVA, ZAVODI

| |
28.03.2014      7:00
A A

Očistimo Kobariško 2014 – prostovoljci znova združeno v boj proti odpadkomDeli:

Tudi letos bomo v občini Kobarid po zgledu vsakoletnih akcij pripravili prostovoljno čistilno akcijo Očistimo Kobariško 2014. Namen akcije ni samo čiščenje okolice, ampak tudi ozaveščanje o ravnanju z odpadki. Prostovoljci bodo čistili okolico svojega kraja. Sodelovanje so že potrdili Osnovne šola, Komunala in nekatera lokalna društva.

Akcija bo potekala 5. aprila 2014 od 9. do 14. ure, v primeru slabega vremena pa bo prestavljena na 12. april. Pridružite se tudi vi – SKUPAJ zmoremo več!

 

V organizacijah, ki se tudi v Posočju že več let  trudijo s pripravo in izvedbo lokalnih čistilnih akcij, vedno znova ugotavljajo, da kljub velikemu številu čistilnih akcij v spomladanskem času, te ne dosežejo svojega namena. Letos v akciji Očistimo Kobariško 2014 divjih odlagališč ne bodo čistili, ampak se bodo osredotočili predvsem na razpršene komunalne odpadke po posameznih krajh, na sprehajalne poti in bregove rek. Odpadke v vodotokih bodo pobirali za to usposobljeni prostovoljci – kajakaši, raftarji, ribiči in potapljači.

 

Vsi udeleženci bodo dobili tudi vrečke za ločeno zbiranje odpadkov, rokavice pa vsak prinese s seboj. Organizatorji svetujejo močnejše rokavice iz tekstila, ojačanega z gumo oziroma nitrilom, ali usnjene rokavice, za varnost pa bo vsakdo moral poskrbeti sam.

 

Vabljeni torej, da se nam pridružite, saj resnično delamo in želimo, da bodo naši kraji in smaragdna reka čisti!

 

Dodatne informacije za medije in prostovoljce:

 

OBČINA KOBARID

Janko Volarič

T: 041 728 613

E: janko.volaric@ocistimo.si

www.kobarid.si

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.