Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

delno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 17°C
torek, 24.10.2017
2°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 20°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
8°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
17°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Očistimo Kobariško 2014 – prostovoljci znova ......


OSNOVNA ŠOLA, DRUŠTVA, ZAVODI

| |
28.03.2014      7:00
A A

Očistimo Kobariško 2014 – prostovoljci znova združeno v boj proti odpadkomDeli:

Tudi letos bomo v občini Kobarid po zgledu vsakoletnih akcij pripravili prostovoljno čistilno akcijo Očistimo Kobariško 2014. Namen akcije ni samo čiščenje okolice, ampak tudi ozaveščanje o ravnanju z odpadki. Prostovoljci bodo čistili okolico svojega kraja. Sodelovanje so že potrdili Osnovne šola, Komunala in nekatera lokalna društva.

Akcija bo potekala 5. aprila 2014 od 9. do 14. ure, v primeru slabega vremena pa bo prestavljena na 12. april. Pridružite se tudi vi – SKUPAJ zmoremo več!

 

V organizacijah, ki se tudi v Posočju že več let  trudijo s pripravo in izvedbo lokalnih čistilnih akcij, vedno znova ugotavljajo, da kljub velikemu številu čistilnih akcij v spomladanskem času, te ne dosežejo svojega namena. Letos v akciji Očistimo Kobariško 2014 divjih odlagališč ne bodo čistili, ampak se bodo osredotočili predvsem na razpršene komunalne odpadke po posameznih krajh, na sprehajalne poti in bregove rek. Odpadke v vodotokih bodo pobirali za to usposobljeni prostovoljci – kajakaši, raftarji, ribiči in potapljači.

 

Vsi udeleženci bodo dobili tudi vrečke za ločeno zbiranje odpadkov, rokavice pa vsak prinese s seboj. Organizatorji svetujejo močnejše rokavice iz tekstila, ojačanega z gumo oziroma nitrilom, ali usnjene rokavice, za varnost pa bo vsakdo moral poskrbeti sam.

 

Vabljeni torej, da se nam pridružite, saj resnično delamo in želimo, da bodo naši kraji in smaragdna reka čisti!

 

Dodatne informacije za medije in prostovoljce:

 

OBČINA KOBARID

Janko Volarič

T: 041 728 613

E: janko.volaric@ocistimo.si

www.kobarid.si

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.