Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 21°C
četrtek, 19.10.2017
8°C | 22°C
petek, 20.10.2017
9°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
12°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Obisk državnega sekretarja kabineta ......


OBČINSKE, OBVESTILA

| |
27.05.2015      14:14
A A

Obisk državnega sekretarja kabineta predsednika Vlade RSBeseda je tekla o možnostih razvoja socialnega podjetništva in zadružništva v Občini Kobarid. Foto: Nataša Hvala Ivančič
Beseda je tekla o možnostih razvoja socialnega podjetništva in zadružništva v Občini Kobarid. Foto: Nataša Hvala Ivančič
Deli:

V sredo, 27. maja 2015, je na povabilo župana Roberta Kavčiča in podžupana Marka Miklaviča, Občino Kobarid obiskal državni sekretar kabineta predsednika Vlade RS Tadej Slapnik, pristojen za vzpostavitev dialoga s civilno družbo in koordinacijo državljanskih pobud ter socialno podjetništvo


Sprejel ga je župan Robert Kavčič v družbi podžupana Marka Miklaviča, direktorja občinske uprave Simona Škvora in občinskega svetnika Darka Smrekarja.

 

Beseda je tekla  o možnostih razvoja socialnega podjetništva in zadružništva v Občini Kobarid. Socialno podjetništvo je v slovenskem prostoru dobro zaživelo in zanimanje zanj še narašča. Župan je povedal, da smo v Kobaridu resno pristopili k ustanovitvi zadruge Lesno predelovalne verige in k sodelovanju povabili lokalna podjetja in posameznike, ki v tej panogi vidijo možnost razvoja. S tem bomo zagotovili redno čiščenje gozdov, dodatne zaposlitve in ogrevanje določenega dela Kobarida. Na Občini Kobarid verjamemo v nadaljnji razvoj zadruge, zato vse sile usmerjamo v realizacijo zastavljenega. Razmišljamo pa tudi o gradnji neprofitnih stanovanj in spodbujanju socialnega podjetništva.

 

Po končanem sestanku si je državni sekretar v družbi podžupana in občinskega svetnika ogledal infrastrukture primerne za spodbujanje razvoja zadružništva in socialnega podjetništva na Kobariškem.Obiskal je tudi Zasebno muzejsko zbirko domačina Iva Krajnika in muzej Od planine do Planike.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.