Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 25.06.2018

delno oblačno
Ponoči se bo pooblačilo, občasno bo deževalo. Na Primorskem bo zapihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 14, ob morju okoli 17 °C.
15°C | 25°C
torek, 26.06.2018
12°C | 27°C
sreda, 27.06.2018
14°C | 26°C
četrtek, 28.06.2018
14°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 24.6.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Ministrica za delo, družino, socialne zadeve ......


DOGODKI

| |
23.04.2018      9:10
A A

Ministrica za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti obiskala KobaridMinistrico za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti je sprejel župan Občine Kobarid.
Ministrico za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti je sprejel župan Občine Kobarid.
Deli:

V torek, 17. aprila, se je na obisku v Posočju mudila ministrica za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti dr. Anja Kopač Mrak. V dopoldanskem času si je ogledala prostore Varstveno delavnega centra v Tolminu in se sestala z direktoricami socialnih zavodov ter sprejema pri županu Občine Kobarid Robertu Kavčiču.

Župan je ministrici predstavil probleme in pobude občank in občanov ter skupaj z njo iskal možnosti umestitve pravih vsebin v prostore bivše policijske postaje v Kobaridu. V nadaljevanju delovnega obiska se je ministrica omenjene prostore tudi ogledala.

Ob 14. uri se je v Domu Andreja Manfrede začela javna tribuna z naslovom Kako bomo reševali problematiko starejših, socialno ogroženih in hendikepiranih v Posočju?, na kateri so poleg ministrice dr. Anje Kopač Mrak spregovorile tudi mag. Kristina Šturm Leban, direktorica CSD Tolmin, dr. Sandra Medveš Berginc, direktorica VDC Tolmin in Ines Krajnik, direktorica Doma upokojencev Podbrdo. Predstavile so delo institucije, ki jo vodijo ter pobude, ki so jih v dopoldanskem času že predale ministrici.

Dejstvo je, da se tudi v Posočju srečujemo s podobnimi problemi kot v vsej Sloveniji, je pa njihovo reševanje težje

zaradi razpršenosti prebivalstva, slabše demografske slike in nižje kupne moči. Ministrica je zagotovila, da bodo te specifike upoštevane pri iskanju rešitev v smeri mobilnih enot - terenskih pisarn Centra za socialno delo, ki bodo svoja vrata odprla tako v Bovcu kot v Kobaridu ter drugih rešitev v smeri uresničevanja temeljnega gesla - Na teren, bližje ljudem.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
30.06.2018 | Družabni dogodki
Praznovanje praznika sv. Petra

Bodite prvi pri oddaji mnenja.