Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Danes bo oblačno, dež se bo od severa in zahoda dopoldne razširil nad vso Slovenijo. Predvsem na Primorskem bodo možne posamezne nevihte. Prehodno bo zapihal severovzhodnik, ob morju pa bo še pihal jugo. Popoldne bo dež od severovzhoda počasi slabel, okoli poldneva bo na Primorskem začela pihati zmerna burja. Hladilo se bo, popoldanske temperature bodo le od 10 do 13, ob morju okoli 18 °C.
17°C | 23°C
nedelja, 21.09.2018
15°C | 30°C
ponedeljek, 23.09.2018
12°C | 25°C
torek, 24.09.2018
16°C | 22°C
sreda, 25.09.2018
5°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 8h
Danes dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
17°C
23°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Ministrica za delo, družino, socialne zadeve ......


DOGODKI

| |
23.04.2018      9:10
A A

Ministrica za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti obiskala KobaridMinistrico za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti je sprejel župan Občine Kobarid.
Ministrico za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti je sprejel župan Občine Kobarid.
Deli:

V torek, 17. aprila, se je na obisku v Posočju mudila ministrica za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti dr. Anja Kopač Mrak. V dopoldanskem času si je ogledala prostore Varstveno delavnega centra v Tolminu in se sestala z direktoricami socialnih zavodov ter sprejema pri županu Občine Kobarid Robertu Kavčiču.

Župan je ministrici predstavil probleme in pobude občank in občanov ter skupaj z njo iskal možnosti umestitve pravih vsebin v prostore bivše policijske postaje v Kobaridu. V nadaljevanju delovnega obiska se je ministrica omenjene prostore tudi ogledala.

Ob 14. uri se je v Domu Andreja Manfrede začela javna tribuna z naslovom Kako bomo reševali problematiko starejših, socialno ogroženih in hendikepiranih v Posočju?, na kateri so poleg ministrice dr. Anje Kopač Mrak spregovorile tudi mag. Kristina Šturm Leban, direktorica CSD Tolmin, dr. Sandra Medveš Berginc, direktorica VDC Tolmin in Ines Krajnik, direktorica Doma upokojencev Podbrdo. Predstavile so delo institucije, ki jo vodijo ter pobude, ki so jih v dopoldanskem času že predale ministrici.

Dejstvo je, da se tudi v Posočju srečujemo s podobnimi problemi kot v vsej Sloveniji, je pa njihovo reševanje težje

zaradi razpršenosti prebivalstva, slabše demografske slike in nižje kupne moči. Ministrica je zagotovila, da bodo te specifike upoštevane pri iskanju rešitev v smeri mobilnih enot - terenskih pisarn Centra za socialno delo, ki bodo svoja vrata odprla tako v Bovcu kot v Kobaridu ter drugih rešitev v smeri uresničevanja temeljnega gesla - Na teren, bližje ljudem.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.