Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
14°C | 18°C
torek, 23.10.2017
8°C | 17°C
sreda, 24.10.2017
3°C | 20°C
četrtek, 25.10.2017
4°C | 17°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Kulturna šola leta


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA, OBVESTILA

| |
08.07.2014      8:16
A A

Kulturna šola leta


Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti je Osnovni šoli Simona Gregorčiča Kobarid podelil naziv kulturna šola leta za pestro kulturno dejavnost.


Foto: Simon Skočir
Foto: Simon Skočir
Deli:

Na Osnovni šoli Simona Gregorčiča v Kobaridu že več let posvečamo veliko pozornosti kulturnemu udejstvovanju naših učencev.

 

Mentorji se mladim trudijo približati gledališko dejavnost, glasbo, likovno,  folkloro in področje varovanja kulturne dediščine. Na šoli potekajo tradicionalne prireditve kot so letni koncert pevskih zborov, gledališke predstave, zimska in pomladna prireditev ter prireditve ob državnih praznikih in obeleževanje kulturnih dni.

Koordinatorica kulturnih dejavnosti Karmen Ostrožnik med šolskim letom skrbi za različne kulturne prireditve; lutkovne, gledališke, glasbene prireditve. Učenci vsako leto spoznajo različne znane in uspešne kulturnike, ki zaznamujejo slovenski prostor.

 

Sodelujemo tudi z Unesco šolami, z gledališčem na Mitellteatre v Italiji, redno zmagujemo na tekmovanjih Turizmu pomaga lastna glava. Že več let naši učenci z avtohtonimi jedmi uspešno predstavljajo kobariško na tekmovanju »Kuhna pa to«, podružnična šola Drežnica pa izstopa s folklorno dediščino. Šolska knjižnica predstavlja kulturno središče šole, kjer pripravljamo kulturna srečanja, predstavljajo se naši učenci, ki se v glasbeni šoli učijo igranja inštrumenta, beremo dvojezično in medgeneracijsko, ustvarjamo v okviru mladinskega literarnega festivala Bralnice pod slamnikom …

 

Pester nabor kulturnih dejavnosti na šoli omogoča, da vsak učenec šole dobi nekaj zase.   

 
Mateja Matajurc, OŠ Kobarid
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.