Logo MojaObčina.si

Kobarid

JUTRI
32°C
18°C
PON.
36°C
18°C
Deli
1013

Kobarid zasvetil v modrem

Generalna skupščina Združenih narodov je 2. april razglasila za mednarodni dan avtizma, s katerim države članice želijo spodbuditi k boljšemu razumevanju avtizma v družbi ter s tem pripomorejo k zgodnjemu odkrivanju avtizma in boljši obravnavi.

Pogostost avtizma je v zadnjih dveh desetletjih narasla za več desetkrat – je najhitreje naraščajoča razvojna motnja – in v Sloveniji se vsako leto z avtistično motnjo rodi okoli 200 otrok. Gre za razvojno nevrološko motnjo, s katero se posameznik rodi in ga spremlja vse življenje.

Zveza NVO za avtizem Slovenije je ob Svetovnem dnevu zavedanja avtizma pozvala občine in druge institucije, da z modro svetlobo osvetlijo eno vidnejših stavb v mestu in s tem pomagajo pri ozaveščanju širše javnosti.

Pobudi se je pridružila tudi Občina Kobarid in 2.aprila v modro osvetlila občinsko stavbo.

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi