Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.04.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Še bodo nastale plohe in posamezne nevihte, ki bodo do noči ponehale. Prehodno bo pihal severovzhodni veter, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 °C.
10°C | 26°C
sreda, 25.04.2018
10°C | 24°C
četrtek, 26.04.2018
12°C | 23°C
petek, 27.04.2018
13°C | 25°C
sobota, 28.04.2018
11°C | 26°C
Opozorila
Torek, 24.4.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Aktivnosti Večgeneracijskega centra Goriške v ......


DOGODKI, VSEŽIVLJENJSKO UČENJE

| |
09.03.2017      8:52
A A

Aktivnosti Večgeneracijskega centra Goriške v Kobaridu - marec 2017


Posoški razvojni center objavlja aktivnosti, ki se bodo odvijale v mesecu marcu 2017, v okviru Večgeneracijskega centra Goriške. Aktivnosti se odvijajo v Domu Andreja Manfrede v Kobaridu in so za vse uporabnike brezplačne.


Deli:

Petek, 17.3. ob 9:00

Delavnica: URJENJE SPOMINA II

Vsebina: Govorili bomo o splošnih dejstvih povezanih s prehrano in spominom ter naredili nov sklop vaj za urjenje spomina.

Lokacija: Dom Andreja Manfreda (mala sejna soba)

 

Sreda, 22.3. ob 9:00

Delavnica: POZITIVNI VIDIKI STARANJA

Vsebina: Delavnica bo obravnavala naslednje teme; starost in staranje,  spremembe, ki jih staranje prinaša in sprejemanje le-teh,  prilagoditve na osebni in bivanjski ravni, kako živeti danes za boljšo starost jutri,  aktivna starost,pomembnost predajanja znanja in izkušenj tretje generacije mlajšim, odgovornost starih ljudi do sebe in družbe,možnost izbire,skrb in podpora v primeru bolezni in onemoglosti.

Lokacija: Dom Andreja Manfreda (mala sejna soba)

 

Sobota, 25.3.  ob 9:00

Pohod za ohranjanje psihofizičnega zdravja starejših: PO POTEH KOSCEV IN PASTIRJEV 

Vsebina: Po urejeni traktorski poti gremo mimo številnih zanimivih točk med drugim do Puščavnikove jame v Klinu. Pot nadaljujemo do planine Pretovč in kaverne z oltarjem. Povzpnemo se na 1336 m visoki Mrzli vrh, in  se po grebenu po poti Fundacije poti miru spustimo mimo ostalin prve vojne, do takratnega zaledja italijanske vojske. Nadaljujemo pot proti planini Lapač, se mimo Pretovča preko pašnikov spustimo na spodnjo pot in se vrnemo v vas Krn. Za pohod si vzemite 4-5 ur časa. Pohod je nezahteven. S primerno obutvijo ob skromni telesni pripravljenosti je pot primerna za vse ljubitelje hoje in planin. V primeru slabega vremena bo pohod prestavljen na drug datum.

Izhodišče:  Dobimo se na parkirišču pri Mohu na koncu vasi Krn. Dodatne informacije daje Pavel Četrtič, ki bo pohod vodil na 041 938 828.

 

Središče Večgeneracijskega centra Goriške je v Kobaridu v mali sejni sobi Doma Andreja Manfreda. Središče je namenjeno  neformalnemu  srečevanju, informiranju  ter delavnicam in bo v marcu uporabnikom na voljo ob sredah ali petkih in sicer 9.3, 17.3, 22.3 in 31.3, med  7.00 in 15.00.

Lepo vabljeni!

  

Projekt delno financirata MDDSZ in EU iz sredstev Evropskega socialnega sklada.
Priloge:
PDF
napovednikmareckobarid.pdf
82728_napovednikmareckobarid.pdf (149,25 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!