Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
2°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 20°C
četrtek, 26.10.2017
5°C | 20°C
petek, 27.10.2017
7°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Občinski svet

8. redna seja Občinskega sveta Občine Kobarid...


OBČINSKI SVET

| |
24.09.2015      14:19
A A

8. redna seja Občinskega sveta Občine Kobarid8. redna seja Občinskega sveta Občine Kobarid. Foto: Nataša Hvala Ivančič
8. redna seja Občinskega sveta Občine Kobarid. Foto: Nataša Hvala Ivančič
Deli:

V sredo, 23. septembra 2015, je potekala 8. redna seja Občinskega sveta Občine Kobarid. Potrditvi dnevnega reda in predstavitvi realizacije sklepov prejšnje seje so  občinski svetniki potrdili Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o ustanovitvi javnega zavoda Posoški razvojni center v drugi obravnavi. 

V nadaljevanju so potrdili predlagani Pravilnik o prevozu šoloobveznih otrok in otrok ter oseb s posebnimi potrebami, ki podrobneje določa upravičence, postopek do uveljavljanja pravic in način izplačevanja. Občina Kobarid bo tako skladno s pravilnikom povrnila potne stroške za prevoz šoloobveznih otrok in otrok ter oseb s posebnimi potrebami do varstveno-izobraževalnih institucij. 

Občinski svetniki so potrdili predlagani sklep, da Občina Kobarid pristopi k podpisu Sporazuma o izvedbi odpusta dolgov. Državni zbor je na seji 17. julija 2015 sprejel Zakon o pogojih za izvedbo ukrepa odpusta dolgov katerega cilj je zagotoviti pogoje za hitro ukrepanje in takojšnjo pomoč tistim družinam in posameznikom, ki nujno potrebujejo podporo in pomoč. 

Občinski svetniki so potrdli dopolnitev Načrta ravnanja z nepremičnim premoženjem Občine Kobarid za leto 2015 in potrdili predlog sklepa odvzem statusa javnega dobra v k.o. Idrsko ter se seznanili z končnim poročilom predsednika Nadzornega odbora o opravljenem nadzoru zaključnega računa Proračuna Občine Kobarid za leto 2014. 

Bliža je praznik Občine Kobarid, ko bodo na Slavnostni seji Občinskega sveta Občine Kobarid, 16. 10. 2015, podeljene nagrade in priznanja Občine Kobarid za leto 2015.

Občinski svet je predlog komisije potrdil in naziv častnega občana Občine Kobarid podelili Marijanu Stresu in Pavlu Gregorčiču, plaketo Občine Kobarid Vojku Hobiču, priznanje Občine Kobarid Mirandi Leban, dr.med.,spec.ped. in Mirku Kurinčiču. Denarno nagrado pa bodo letos prejeli domačin Borut Skočir, Otroški pevski zbor OŠ Simona Gregorčiča Kobarid in zborovodkinja Karmen Ostrožnik ter Planinsko društvo Kobarid - odsek Breginj. 

 

Na seji je bil predstavljen predlog ureditve Kobarida, ki je bil zaupan arhitektu Roku Klanjščku. Skladno s pobudo Kobariškega muzeja so občinski svetniki razpravljali o problemu parkiranja v samem centru Kobarida. Tega problema se je v svojem predlogu ureditve Kobarida posebej dotaknil tudi Rok Klanjšček, ki predlaga ureditev treh večjih parkirišč in južne obvoznice, s katero bi  prometno razbremenili kobariški trg. 

Pred 8. redno sejo Občinskega sveta Občine Kobarid so si občinski svetniki in uprava ogledali tudi Kobariški muzej, ki letos praznuje 25-letnico delovanja. 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.