Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 25 stopinj C.
9°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
14°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Občinski svet

7. redna seja Občinskega sveta Občine Kobarid...


OBČINSKI SVET

| |
23.07.2015      13:41
A A

7. redna seja Občinskega sveta Občine Kobarid7. redna seja Občinskega sveta Občine Kobarid. Foto: Nataša Hvala Ivančič
7. redna seja Občinskega sveta Občine Kobarid. Foto: Nataša Hvala Ivančič
Deli:

7. redna seja Občinskega sveta Občine Kobarid je potekala v sredo, 22. julija 2015. Občinski svetniki so potrdili dnevni red in zapisnik 6. redne seje ter se seznanili z realizacijo sklepov zadnje seje.

 

Obravnavali so predlog in Odlok Rebalansa  Proračuna Občine Kobarid za leto 2015 in ga sprejeli. Rebalans je usklajen in se je pripravil na predlog uporabnikov proračunskih sredstev. Skladno z njim bo Občinska uprava nadaljevala z realizacijo zastavljenih ciljev Občine Kobarid.

 

V nadaljevanju je občinski svet obravnaval realizacijo Proračuna Občine Kobarid za obdobje od 1. januarja do 30. junija 2015 in predlog Odloka o spremembah in dopolnitvah Odloka o ustanovitvi javnega zavoda Posoškega razvojnega centra. Glavni razlogi za sprejem Odloka o spremembi so predvsem v razširitvi nalog in dejavnosti javnega zavoda, določitvi pogojev za imenovanje direktorja javnega zavoda in dodajanju notranje organizacijske enote Ljudske univerze ter določitvi njenih strokovnih organov. Občinski svet je v prvi obravnavi podal predlog za preučitev vzpostavitve strokovnega sveta zavoda in bo o predlogu dokončno sklepal v drugi obravnavi.

 

Občina na različne načine spodbuja delovanje neprofitnih društvenih dejavnosti. Občinski svetniki so na včerajšnji seji sprejeli Pravilnik o spremembi Pravilnika o oddajanju nepremičnega premoženja Občine Kobarid v najem. Sprememba določa da se poslovni prostor, ki se oddaja v daljši najem, odda za opravljanje neprofitne dejavnosti v najem krajevni skupnosti ali društvu, registriranemu na območju občine, z najemnino v višini 10,00 evrov na leto.

 

V nadaljevanju seje so svetniki potrdili predlog sistemizacije delovnih mest VVE Kobarid z oddelki za leto 2015/16. V šolskem letu 2015/16 bo sedem oddelkov v centralnem Vrtcu Kobarid, v Smasteh in Breginju bo po en kombiniran oddelek, v Drežnici pa en heterogen oddelek I. starostnega obdobja in en heterogen oddelek II. starostnega obdobja. V šolskem letu 2015/16 bo centralni vrtec obiskovalo predvidoma 119 otrok, zunanje oddelke pa 49 otrok.  

 

Direktor Medobčinske uprave Simon Leban je predstavil letno poročilo Medobčinske uprave za leto 2014, v.d. direktor LTO Sotočje Mateja Leban pa je podala dokončno poročilo poslovanja zavoda.

 

Občinski svetniki so potrdili uredniški odbor občinskega glasila Smaragdni odsev, ki ga sestavljajo Nataša Hvala Ivančič, Urška Lazar Živec in Andrejka Mežnar ter v sklopu premoženjskopravnih zadev sprejeli sklep o odvzemu statusa javnega dobra v k.o. Kred.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.10.2017
Danes ni dogodkov.
26.10.2017 | Kultura
Prižgimo lučko pesniku
27.10.2017 | Tečaji in delavnice
Aranžiranje jesenskih ikeban

Bodite prvi pri oddaji mnenja.