Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Danes bo oblačno, dež se bo od severa dopoldne razširil nad vso Slovenijo. Predvsem na Primorskem bodo možne posamezne nevihte. Prehodno bo zapihal severovzhodnik, ob morju pa bo še pihal jugo. Popoldne bo dež od severovzhoda počasi slabel, okoli poldneva bo na Primorskem začela pihati zmerna burja. Hladilo se bo, popoldanske temperature bodo le od 10 do 13, ob morju okoli 18 °C.
17°C | 23°C
nedelja, 21.09.2018
15°C | 30°C
ponedeljek, 23.09.2018
12°C | 25°C
torek, 24.09.2018
16°C | 22°C
sreda, 25.09.2018
5°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 6h
Danes dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
17°C
23°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Občinski svet

27. redna seja Občinskega sveta Občine ......


OBČINSKI SVET

| |
20.02.2018      8:00
A A

27. redna seja Občinskega sveta Občine KobaridDeli:

V četrtek, 15. februarja, je potekala 27. redna seja Občinskega sveta Občine Kobarid. Svetniki so uvodoma potrdili dnevni red in se seznanili z realizacijo sklepov pretekle seje ter nadaljevali z obravnavo Odloka o spremembah in dopolnitvah Odloka o ustanovitvi javnega podjetja za proizvodnjo in dobavo toplotne energije DEJMAN d.o.o.  Sprejet odlok je bil v nekaterih delih pomanjkljiv, saj ni določal imenovanja, sestave in mandata nadzornega sveta ter sklica konstitutivne seje, zato nadzornega sveta ni bilo mogoče imenovati. Sprejeta sprememba odloka odpravlja tudi neskladje v zvezi s sprejemom statuta in nepravilno dikcijo glede imenovanja vršilca dolžnosti direktorja.

 

Zaradi nekaterih vsebinskih sprememb Pomorskega zakonika je bilo potrebno uskladiti Odlok o določitvi plovbnega režima na reki Soči in na reki Koritnici. Občinski svet Občine Kobarid je o predlaganih spremembah razpravljal in predlog sprememb potrdil. 

 

Društvo Adrenalin, pooblaščeni izvajalec Odloka o določitvi vzletnih točk in pristajalnih mest na območju Občine Kobarid, je na občino posredovalo predlog spremembe statuta vzletnih točk. Občinski svet je potrdil, da se v Odloku o spremembah Odloka o določitvi vzletnih točk in pristajalnih mest na območju Občine Kobarid v 5.členu pod vzletno točko za organizirano letenje druge kategorije doda Ozben. Obenem pa se črta vzletne točke za neorganizirano letenje (Kobariški Stol 1100, Na Rejdi in Ozben).

V nadaljevanju seje so svetniki izdali soglasje k predlogu Statuta javnega zavoda »Zavod za turizem Dolina Soče« in se seznanili z vzpostavitvijo in financiranjem programa turistične destinacijske organizacije Skupnost Julijskih Alp, ki združuje turistična območja na biosfernem območju UNESCO MAB Dolina Soče (občine Bovec, Kobarid in Tolmin), Bled, Bohinj, Gorje, Jesenice, Kranjska Gora, Radovljica in Žirovnica. Namen sodelovanja turističnih območij in delovanja Skupnosti Julijske Alpe je usklajeno in učinkovito upravljanje biosfernega območja Julijske Alpe kot trajnostne turistične destinacije. 

Svetniki so potrdili sporazum sklenjen med Občino Kobarid (Bovec) in Elektro Primorsko d.d. o ureditvi medsebojnih razmerij v zvezi s projektom izgradnje kablovoda 2x20 Kv RTP Kobarid – RP Bovec in ureditve kolesarske poti od Kobarida do Bovca.

Za člana sveta Javnega zavoda Zdravstveni dom Tolmin je bila imenovana Rebeka Balažić Tonkli.

V nadaljevanju seje so se svetniki seznanili z dokončnim poročilom o opravljenem nadzoru Občine Kobarid za leto 2016 ter planirano investicijo PGD Kobarid. 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.