Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
7°C | 23°C
sreda, 18.10.2017
9°C | 21°C
četrtek, 19.10.2017
10°C | 22°C
petek, 20.10.2017
9°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
23°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Občinski svet

2. redna seja Občinskega sveta Občine Kobarid...


OBČINSKI SVET

| |
05.12.2014      7:09
A A

2. redna seja Občinskega sveta Občine Kobarid2. redna seja Občinskega sveta Občine Kobarid. Foto: Nataša Hvala Ivančič
2. redna seja Občinskega sveta Občine Kobarid. Foto: Nataša Hvala Ivančič
Deli:

V četrtek, 4. decembra 2014, je potekala 2. redna seja Občinskega sveta Občine Kobarid. Uvodoma je direktor Občinske uprave Občine Kobarid povzel Poslovnik Občinskega sveta Občine Kobarid in svetnike, predvsem novoizvoljene, seznanil s proceduralnimi zadevami rednih sej.  

Sejo je vodil župan Robert Kavčič in po ugotovitvi prisotnosti in potrditvi dnevnega reda so občinski svetniki potrdili zapisnik 1. redne konstitutivne seje ter nadaljevali z drugo točko, obravnavanje in sklepanje o predlogih kandidatov za delovna telesa Občinskega sveta Občine Kobarid.

 

Statut Občine Kobarid (Uradni list RS, št. 51/09 in 38/10) določa, da ima Občinski svet Občine Kobarid poleg Komisije za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja še naslednja delovna telesa:

-       odbor za gospodarstvo, kmetijstvo in varstvo okolja,

-       odbor za turizem in šport,

-       odbor za negospodarstvo in javne službe družbenih dejavnosti,

-       statutarno pravno komisijo in

-       komisijo za priznanja in nagrade,

 

Vsak odbor šteje sedem članov, komisija pa pet članov. Člane odborov in komisij imenuje občinski svet izmed svojih članov in manj kot polovico članov izmed drugih občanov, pri čemer imenovanje poteka na podlagi liste kandidatov za člane, ki jo določi Komisija za mandatna vprašanje, volitve in imenovanja. 

Komisija za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja je na 2. seji dne, 27. novembra 2014, obravnavala prejete predloge, ki jih je pridobila na podlagi javnega poziva in potrdila naslednje liste kandidatov, ki jih je na 2. redni seji Občinski svet Občine Kobarid, s potrditvijo tudi imenoval:

 

1. Odbor za gospodarstvo, kmetijstvo in varstvo okolja:

Edi Melinc, Darko Rosič, Darko Smrekar, Branko Velišček, Marijan Stres, Srečko Gašperut in Nevenka Bandulič.

 

2.Odbor za turizem in šport:

Olga Ručna, Marijan Čebokli, Pavel Tonkli, Danilo Ivančič, Joško Štih, Tine Medved in Ivan Ručna.

 

3. Odbor za negospodarstvo in javne službe družbenih dejavnosti:

Jernej Bric, Aleks Volarič, Danica Hrast, Marijan Lazar, Mateja Ivančič Leban, Vilma Svetičič in Mara Rutar.

 

4. Statutarno pravne komisija:

Slavko Matelič, Darko Smrekar, Vanessa Marcola, Peter Kutin in Pavel Sivec.

 

5. Komisija za priznanja in nagrade:

Zdenka Brešan, Edi Melinc, Marijan Čebokli, Anton Volarič in Rok Cencič.

 

Občinski svetniki so nadaljevali sejo z obravnavanjem in sklepanjem o predlogih kandidatov za Nadzorni odbor Občine Kobarid. V skladu s 46. členom Statuta Občine Kobarid (Uradni list RS, št. 51/09 in 38/10) imenuje člane nadzornega odbora občinski svet izmed občanov. Kandidate za člane občinskemu svetu predlaga Komisija za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja. Komisija je na 2. seji dne, 27. novembra 2014, obravnavala predloge kandidatov, ki jih je pridobila na podlagi javnega poziva in za člane nadzornega odbora občinskemu svetu predlagala Darka Bajta, Bruna Grosarja, Marijana Kuščer, Barbaro Mozetič in Darjo Urbančič. Občinski svet je predlagane člane potrdil in s tem imenoval Nadzorni odbor Občine Kobarid.

 

2. redna seja se je z imenovanjem članov Nadzornega odbora Občine Kobarid prekinila in se bo nadaljevala v sredo, 17. decembra 2014, ob 18. uri. V tem času bodo sklicani vsi odbori, ki bodo na prvi seji izvolili svojega predsednika in namestnika ter obravnavali rebalans in ostale točke dnevnega reda.

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
26.10.2017 | Kultura
Prižgimo lučko pesniku

Bodite prvi pri oddaji mnenja.