Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, nekaj manj oblačnosti bo v severni Sloveniji. Predvsem v južni polovici bodo občasno možne rahle krajevne padavine. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 18, na Primorskem do 21 °C.
12°C | 22°C
sreda, 15.10.2018
12°C | 21°C
četrtek, 17.10.2018
14°C | 19°C
petek, 18.10.2018
14°C | 24°C
sobota, 19.10.2018
12°C | 24°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
22°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Občinski svet

18. redna seja Občinskega sveta Občine ......


OBČINSKI SVET

| |
22.12.2016      11:15
A A

18. redna seja Občinskega sveta Občine KobaridV sredo, 21. decembra 2016, se je v Bovcu odvijala skupna seja treh občinskih svetov posoških občin - Občine Kobarid, Bovec in Tolmin. Foto: Nataša Hvala Ivančič
V sredo, 21. decembra 2016, se je v Bovcu odvijala skupna seja treh občinskih svetov posoških občin - Občine Kobarid, Bo...
Deli:

V sredo, 21. decembra 2016, se je v Bovcu odvijala skupna seja treh občinskih svetov posoških občin - Občine Kobarid, Bovec in Tolmin. Svetniki so obravnavali tri vsebine, ki so v skupnem interesu vseh treh občin - podeljevanje koncesije za obdelavo in odlaganje oziroma odstranjevanje komunalnih odpadkov, ustanovitev skupnega Zavoda za turizem Dolina Soče in predlogu Odloka o spremembah Odloka o ustanovitvi skupne občinske uprave »Medobčinska uprava občin Bovec, Kobarid, Tolmin in Kanal ob Soči«, z glavno spremembo, da se sedež Medobčinske uprave seli v Kobarid.

Potrditvi sklepčnosti in dnevnega reda je sledila druga točka dnevnega reda, ko so svetniki razpravljali in sklepali o podelitvi gospodarski javni službi obdelavo določenih vrst komunalnih odpadkov in odlaganje ostankov predelave ali odstranjevanja komunalnih odpadkov v koncesijsko izvajanje brez javnega razpisa osebi javnega prava, ustanovljeni s strani ene ali več slovenskih občin, ki niso Občine Tolmin, Kobarid in Bovec. Vsak svet posebej je pooblastil svojo Občinsko upravo za pridobitev vseh potrebnih dokumentov od potencialnih bodočih koncesionarjev za analizo pogojev potencialnih koncesionarjev in pripravo vseh potrebnih pravnih aktov in morebitnih drugih dokumentov za neposredno podelitev koncesije.

V nadaljevanju seje so posoški svetniki razpravljali in sklepali o Odloku o ustanovitvi Zavoda za turizem Dolina Soče, v drugi obravnavi in ga soglasno sprejeli. Novoustanovljeni zavod bo nadomestil sedanji LTO Sotočje Kobarid - Tolmin in LTO Bovec. Sedež novega zavoda bo v Bovcu, v vsaki občini pa bo deloval Turistično informacijski center. Naloga zavoda bo načrtovanje, organiziranje in spodbujanje razvoja turizma v vseh treh posoških občinah ter upravljanje javnih objektov in infrastrukture namenjene izvajanju turistične dejavnosti. 

V četrti točki so svetniki v prvem branju razpravljali in sprejeli predlog Odloka o spremembah Odloka o ustanovitvi skupne občinske uprave »Medobčinska uprava občin Bovec, Kobarid, Tolmin in Kanal ob Soči«. Svetniki so se seznanili s spremembami med katerimi je tudi sprememba sedeža Medobčinske uprave v Kobarid, s 1. januarjem 2018.  Pobudo za spremembo sedeža Medobčinske uprave v Kobarid je podala Občina Kobarid v začetku dogovarjanj o ustanovitvi Zavoda za turizem Dolina Soče, ki ima sedež v Bovcu. Vse tri občine so soustanoviteljice treh zavodov, Posoškega razvojnega centra s sedežem v Tolminu, Zavoda za turizem Dolina Soče s sedežem v Bovcu in Medobčinske uprave, ki bo sedež preselila v Kobarid. S selitvijo bo v vsaki občini en zavod. O selitvi Medobčinske uprave v Kobarid bodo odločali tudi svetniki Občine Kanal ob Soči. 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.