Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.11.2017

oblačno
Danes bo na Primorskem in Notranjskem povečini oblačno, drugod bo prevladovalo deloma sončno vreme. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 15 °C.
5°C | 13°C
četrtek, 23.11.2017
5°C | 13°C
petek, 24.11.2017
6°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
7°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
8°C | 9°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Občinski svet

11. redna seja Občinskega sveta Občine ......


OBČINSKI SVET

| |
26.01.2016      22:06
A A

11. redna seja Občinskega sveta Občine KobaridDeli:

11. redna seja Občinskega sveta Občine Kobarid je potekala v sredo, 20. januarja 2016. Občinski svetniki so razpravljali o predlogu Proračuna Občine Kobarid za leto 2016 in sprejeli sklep, da se opravi javna razprava. Javna razprava bo potekala do vključno 4. februarja 2016. Predlog Proračuna je dostopen na spletni strani Občine Kobarid in v sejni sobi Občine Kobarid.  
Proračun predvideva za 4.263.950 evrov prihodkov in 4.302.000 odhodkov. Predlog Proračuna je  usmerjen predvsem v vzdrževanje infrastrukture in je kljub krčenju državnih sredstev razvojno naravnan.

V nadaljevanju so svetniki obravnavali in potrdili idejni predlog ureditve Kobariškega trga za ožje območje, ki ga je izdelal arhitekt Rok Klanjšček. Predlagane rešitve kobariškega trga za širše območje pa so sprejeli kot priporočilo. Ob tem so svetniki potrdili, da se z ureditvijo trga uredi tudi enosmerni promet po Gregorčičevi ulici, ki vodi v smeri vpadnice v naselje. Seznanili in podprli so predlog umestitve spominskega obeležja vsem padlim na Soški fronti v Kobaridu.

Občina Kobarid je z Vlado Republike Slovenije 1. oktobra 2015 podpisala sporazum o izvedbi odpusta dolga. Občinski svet pa mora s sklepom določiti najvišji dolg, ki mu ga zavod, ki ima dolžnike in izpolnjujejo pogoje za odpis dolgov, odpusti posameznemu upniku. Občina Kobarid je prejela eno vlogo dolžnika, ki ima v skladu z določbami 6. člena ZPIUOD dolg do VVE Kobarid. Občinski svet je sprejel sklep, da  Javni zavod Kobarid, katere ustanoviteljica je Občina Kobarid, odpusti 50 % dolga dolžniku, ki izpolnjuje pogoje iz Zakona o pogojih za izvedbo ukrepa odpusta dolgov.

Občina Kobarid je bila v decembru 2015 s strani koncesionarja Studio Korošec d.o.o. obveščena, da bo s 1. januarjem 2016 odpovedal Pogodbo o izvajanju programa zdravstvenih storitev za obdobje 2013-2017, ki ima sklenjeno z Zavodom za zdravstveno zavarovanje Slovenije. Občina Kobarid bo, skladno s sklepom občinskega sveta, začela postopek za podelitev koncesije za opravljanje primarne zdravstvene dejavnosti na področju zobozdravstva odraslih na območju Občine Kobarid. Koncesija bo podeljena za obdobje 10 let in koncesionar bo moral prevzeti vse paciente dosedanjega koncesionarja, ki si bodo to želeli. Nadomestna koncesija se bo podelila preko javnega razpisa za enak obseg kot ga je imel Studio Korošec d.o.o., 0,7 tima zobozdravstva odraslih.

V nadaljevanju so občinski svetniki sprejeli sklep o začetku priprave sprememb in dopolnitev občinskega prostorskega načrta (SD OPN2) Kobarid in soglašali s spremembami Statuta javnega zavoda Posoški razvojni center.

Obravnavali in sprejeli so sklep o odpisu terjatev iz naslova najemnin za stanovanja. Gospodarski družbi Medicus partner d.o.o., ki izvaja zdravstvene storitve z dodeljeno koncesijo, pa so  odobrili 50 % popust za najem poslovnih prostorov v Zdravstveni postaji Kobarid.

V sklopu premoženjsko pravnih zadev so svetniki obravnavali odvzem statusa javnega dobra v k.o. Trnovo in ko.o. Livek ter podelitev statusa javnega dobra v k.o. Kobarid. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.