Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
9°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 17°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

29. redna seja Občinskega sveta Občine ......


OBČINSKE

| |
16.06.2014      13:50
A A

29. redna seja Občinskega sveta Občine KobaridDeli:

29. redna seja Občinskega sveta Občine Kobarid je, na predlog občinskih svetnikov zaradi obsežnega dnevnega reda potekala v dveh delih in sicer 28. maja in 11. junija 2014.

 

V prvem delu seje so občinski svetniki obravnavali in sklepali o naslednjih predlogih Odlokov:

 

-        Odloku o spremembah in dopolnitvah Odloka o občinskem prostorskem načrtu OPN Kobarid (prva obravnava)

 

-        Odloku o spremembah in dopolnitvah Odloka o ravnanju s komunalnimi odpadki v občini Kobarid (prvo branje), ki je nastala na pobudo imetnikov turističnih sob in apartmajev. Predlagano je, da se pri vseh turističnih ponudnikih kot podlaga za obračun storitve ravnanja s komunalnimi odpadki upošteva število nočitev po dejanski zasedenosti ležišč upoštevajoč, da posameznik povzroči 0,8 kg odpadkov na nočitev.

 

-        Odloku o spremembi Odloka o prometnem in obrežnem režimu na območju Občine Kobarid, ki prinaša tri glavne spremembe in sicer,  predlog za ureditev ustreznih podlag, da se  dostopno mesto za obisk Slapa Kozjak uredi na način, da bo parkiranje možno na označenem dostopnem mestu in s tem parkiranje avtomobilov na robu cestišča in na neustreznih mestih ne bo več možno; Predlog spremembe vsebuje tudi določilo o prepovedi kopanja in zadrževanja domačih živali ob določenem času in na določenih krajih ob Nadiži ter določilo, da je potrebno v spodnji del vetrobranskega stekla namestiti dovolilnico. O spremembah Odloka je v prvem branju že razpravljal občinski svet, ki bo o spremembah odločal na 30. redni seji, 26. junija 2014.

 

-        Odloku o spremembah in dopolnitvah Odloka o ustanovitvi organa skupne Občinske uprave »Medobčinska uprava občine Bovec, Kobarid, Tolmin in Kanal ob Soči«

 

-        Odloku o spremembi Odloka o podeljevanju priznanj in nagrad Občine Kobarid (skrajšani postopek) – po objavi spremembe Odloka v Uradnem listu je komisija za priznanja in nagrade objavila Javni razpis, ki je odprt do 15. 7. 2014

 

V nadaljevanju so občinski svetniki razpravljali o Letnem programu kulture v Občini Kobarid in ga potrdili. Letni program kulture je objavljen na spletni strani www.kobarid.si in je osnova za objavo javnega razpisa za sofinanciranje kulturnih aktivnosti v Občini Kobarid. Razpis je objavljen na spletnem naslovu www.kobarid.si in je odprt do 11.7.2014.

 

Obravnavali in sklepali so o ceni storitve Pomoč družini na domu za leto 2014            ter višini enkratne denarne pomoči za novorojence za leto 2014, ki znaša 200 EUR na novorojenca.

Obravnavali in sklepali so o višini najemnine treh parcel, ki jih bo Občina Kobarid oddala v najem ter o predlogu imenovanja predstavnikov ustanoviteljice v Svet zavoda Knjižnice Cirila Kosmača Tolmin in imenovanju člana Nadzornega odbora Občine Kobarid.

 

Bližajo se lokalne volitve in občinski svet je na prvem delu 29. redne seje obravnaval in sklepal o predlogu občinske volilne komisije in jo imenoval. Vse o lokalnih volitvah si lahko preberete na občinski spletni strani, www.kobarid.si, lokalne volitve.

 

Drugi del seje je bil namenjen predstavitvi letni poročil Javnih zavodov: LTO Sotočje, PRC, JSKD OI Tolmin, Tolminski muzej, Knjižnica Cirila Kosmača Tolmin, OŠ Simona Gregorčiča Kobarid in Medobčinske uprave.

Sledila je razprava o odstranitvi kostanja v centru Kobarida in svetniki so bili mnenja, da se kostanja na placu še ne odstrani temveč odstrani suhe dele in pod njim odstrani asfalt ter položi plošče ter s tem omogoči pronicanje vode.

 

V nadaljevanju so razpravljali o razveljavitvi sklepa št. 478-5/12, z dne 21. 6. 2012 in prisluhnili poročilu Nadzornega odbora Občine Kobarid v letu 2013.

 

29. redna seja se je zaključila z vprašanji in pobudami svetnikov, na katera bo občinska uprava pripravila odgovore in jih objavila na občinski spletni strani.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.